Connect with us

Hi, what are you looking for?

Finans

Amazondan Para Kazanmak

Ülkemizin ve dünyamızın bir numaralı alışveriş sitesi Amazon, sizlere yalnızca alışveriş yapmanızı değil bir başkasına satış yapmanızı da sağlıyor. Amazon sayesinde Dolar, İngiliz Sterlini, Euro, Japon Yeni gibi bir çok farklı döviz türleri ile kazanç sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medya’da insanlar artık stoksuz e-ticaret teşvikleri yapıyor, kurslar hazırlıyor, para karşılığı danışmanlık sunuyorlar fakat dropshipping yöntemi herkesin potansiyel olarak yapabileceği ama akabinde cebinizde ilk etaplarda 5 bin TL gibi büyük bir meblağ olması gerekiyor.

Amazon’da satış ortaklığı yaparak para kazanmak

Herhangi bir birikime ihtiyacınız olmayan Amazon Satış Ortaklığı (Affiliate) methodu sayesinde Amazon’da mevcut olan bütün ürünleri dünyanın dört bir yerinde olan insanlara sadece kendinize ait linkleri paylaşarak satabilir ve karşılığında komisyonunuzu alabilirsiniz.

Amazon satış ortaklığı nasıl yapılır?

Öncelikle Amazon’unun Amazon.com Associates Central sitesine giriş yapıyoruz ve kendimize bir hesap açıyoruz. Amazon Satış Ortaklığı Hesabı açarken belirli adımlardan geçmemiz gerekiyor:

  • Bir Amazon hesabı (yoksa kolayca oluşturabilirsiniz)
  • Tam Adınız (Kimlikte ne yazıyorsa birebir aynısı)
  • Adresiniz
  • Posta Kodunuz
  • Ülkeniz
  • Telefon numaranız

İlk aşamada kişisel bilgilerinizi verdikten sonra nerede Satış Ortaklığını yapacağınızı belirteceğiniz bir alan geliyor. Burada varsa web sitelerinizi ve varsa mobil uygulamalarınızı belirtmeniz gerekiyor. Eğer sosyal medya hesaplarınızdan yapacaksınız bunları kesinlikle belirtmelisiniz.

Amazon Satış Ortaklığında Vergi Öder Miyim?

Sadece Türkiye değil tüm ülkeler vergilendirmeye tabidir ve her ülkenin kendine ait vergilendirme sistemi vardır. Amazon bu konuda sizi vergilendirmek için ne olduğunuzu hali hazırda sunuyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Amazon Satış Ortaklığında iki tür vergilendirme profili mevcuttur, bunlar seçimlerinize otomatik olarak belirlenecektir. Amazon Satış Ortaklığı vergilendirme türleri ikiye ayrılır:

  • Kişisel / Bireysel
  • Şirket

Bir şirkete sahip değilseniz Bireysel seçeneğini seçmeniz gerekiyor ve eğer Amerika Birleşik Devletleri dışındaysanız bireysel bir vergi numarasına sahip olmanız gerekiyor. Bireysel hesaplarda vergi numarası alma durumu biraz farklı bunun için ayrı bir içerik mutlaka yapacağız.

Amazondan Para Kazanmak
Amazondan Para Kazanmak

Amazon Satış Ortaklığında Parayı Nasıl Çekiyoruz?

Amazon Satış Ortaklığından elde ettiğiniz gelirinizi PayPal, Banka Hesabı veya Amazon Gift Card olarak elde edebilirsiniz. Türkiye’den Amazon Satış Ortaklığı yapacak arkadaşlarımızın Payooner kullanmasını ve ödeme yöntemini ayarlarken Banka Hesabı seçeneğini seçmesini öneriyorum.

Written By

Siberdefter'de Chief Executive Officer

1 Comment

1 Comment

  1. Pingback: Affiliate Marketing Nasıl Yapılır | Siberdefter

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editörün Tavsiyeleri

Advertisement