Yurtiçi Terörizmin Finansmanında Kongre Tarafından Kripto Nasıl Hedeflenebilir?

Yurtiçi Terörizmin Finansmanında Kongre Tarafından Kripto Nasıl Hedeflenebilir?

Amerikan Meclis Finansal Hizmetler Komitesi dün Ocak 2020’de duruşma programında bir güncelleme yayınladı.

15 Ocak Çarşamba günü saat 10.00’da yapılması planlanan duruşmada ‘Kalıcı ve Gelişen Bir Tehdit: İç Terörizmin ve Aşırılıkçılığın Finansmanının İncelenmesi’ başlıklı duruşma yapıldı. Duruşmayı Ulusal Güvenlik, Uluslararası Kalkınma ve Para Politikası Alt Komitesi yapacak.

Forbes’un yakın tarihli bir makalesinde, 2020 düzenlemesinde üç alan tanımlandı; bunlardan biri ‘Kripto para birimleri yasadışı faaliyet için benzersiz riskler oluşturuyor’.

Geçtiğimiz yıl, Facebook Terazi Projesi’nin sonucunda artan kara para aklama ve terörist finansman faaliyetlerinin tehditlerine odaklanan House Finansal Hizmetler Komitesi’nin kripto para biriminin nasıl oynadığına daha yakından bakmaya hazır olmadığını görmek zor ABD’de terörizmin finansmanını artırma tehdidindeki rolü.

Duruşmayı tutan Alt Komite Başkanı, Başkan Cleaver II (D-MO) geçen yıl SAYAÇ Yasasını yürürlüğe koydu, Temsilciler Meclisi’ni geçen ve şu anda Senato’da.

SAYAÇ Yasası, bankaların yasadışı faaliyetlerin tespitinde hükümete karşı daha hesap verebilir hale getirilmesi için BSA yasalarında değişiklik yapılmasını gerektirmektedir. Başkan Cleaver II (D-MO), ‘Kötü aktörler finansal suçları devam ettirmek için yeni teknikler geliştirdikçe, Amerikan tüketicilerini ve finansal kurumlarını koruyacak geniş bir iki taraflı fikir birliği elde edebilecek mevzuatı formüle etmek için perde arkasında yakın bir şekilde çalışmamız benim için önemliydi. .’ Ayrıca, SAYAÇ Yasası, ABD’yi yasadışı faaliyetleri tespit etmek için güçlendirmenin bir yolu olarak FinCEN tarafından yapay zeka, blockchain ve dijital kimlik teknolojilerinin araştırılmasını gerektiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir