Herkes Karantina Hayatı Yaşıyor! Koronavirüs Son Dakika

Dünyanın 4 bir yanında yayılan hastalık Covid 19 herkesi tehlikeye düşürmeye devam ederken politikacılar bizlere evde kalmamız gerektiğini söylüyor. Hatta sosyal medyada #evdekal hashtag’ı etrafı sallıyor durumda. Peki neden evde kalmalıyız?

Dünyanın 4 bir yanında yayılan hastalık Covid 19 herkesi tehlikeye düşürmeye devam ederken politikacılar bizlere evde kalmamız gerektiğini söylüyor. Hatta sosyal medyada #evdekal hashtag’ı etrafı sallıyor durumda. Peki neden evde kalmalıyız? Dışarıda geçirdiğimiz her vakit Covid 19 virüsünün daha çok yayılmasına olanak sağlıyor hadi bunu şemalandıralım; Şimdi 1 Koronavirüs’e yakalanmış hastamız dışarı çıkacak çıkmadan önce dış kapıyı kapatır sonra apartman kapısını, evde ortalama olarak 5 kişi bir aileyi oluşturuyor desek ve 3 kişi dışarı çıktığını varsayarsak koronavirüs bu durumda 3 kat bulaşılmış olur, apartmanda 12 daire var desek ve bunlardan sadece 9 dairedeki 3 kişi çıkıyor desek bu da yayılma ihtimali 9 kat risk altına girer. Durum bu kadar vahim iken ve yaşlı nufüs oranımız fazla iken rica ediyorum evde kalın.

Koronavirüs herkesi eve kapattı ve Snapchat çöktü..

Dünyanın önde gelen sosyal medya platformlarından biri olan Snapchat, son haftalarda yaşanan koronavirüs salgını nedeniyle hiç olmadığı kadar yoğun bir dönem geçiriyor. Snapchat yer yer çöküp, servis dışı kalıyor.

Snapchat, dün sıklıkla erişim sorunu yaşadı ve kullanıcılardan gelen geri bildirimler doğrultusunda Snapchat ekibi, yaşanan teknik sorunu düzeltmeye çalıştı. Şirketten konuyla ilgili yapılan açıklamada “Birçok Snapchat kullanıcısı uygulamada sorun yaşıyor ve sorunu çözeceğiz” mesajını yayınladılar.

Saatler süren erişim sorununun çözülmesiyle birlikte ise Snapchat yeni bir mesaj daha yayınladı ve sorunun çözüldüğünü kullanıcılara duyurdu.

Koronavirüs nedeniyle evine kapananların yoğun ilgisi sonucu zaman zaman erişim sorunu yaşayan Snapchat dışında Avrupa Birliği de interneti çok fazla sömürmemesi adına Netflix içeriklerinin kalitesini daha düşük seviyede kullanıcılara sunulmasını istemiş, şirketde bunu kabul etmişti.

Koronavirüs nedeniyle Instagram, Facebook ve WhatsApp gibi platformlarda ise henüz herhangi bir sorun yaşanmış değil.

1 thought on “Herkes Karantina Hayatı Yaşıyor! Koronavirüs Son Dakika

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir