Site icon Siberdefter

Samsung Galaxy S21 ve S21 Plus Tanıtıldı!

Samsung, 2021 yılının ilk teknoloji lansmanını gerçekleştirdi – CES 2021 hariç – ve böylelikle Unpacked 2021 etkinliği 2021 yılının ilk cep telefonu etkinliği oldu. Lansmanda izleyiciler ile buluşan Galaxy S21 ve S21 Plus hakkında bir çok bilgi edindik.

Yenilenen kullanıcı deneyimine ve hızlı işlem yapabilen çipe vurgu yapan şirket, bu seride öne çıkan özelliğin gelişmiş kamerası olduğunu söyledi ve Galaxy S21 ile abisi Galaxy S21 Plus modelinin kamera tarafında Pro-Grade ismi verilen yeni bir teknoloji kullanılıyor.

Ekran

World Class Display olarak isimlendirilen AMOLED bir ekran paneli her iki modelde de yer alıyor ve aynı zamanda 120Hz ekran tazeleme hızını sunuyor.

Samsung Galaxy S21 ve S21 Plus Ekranı

Ekran konusunda mutlaka son kullanıcıyı ilgilendiren bir yenilik sunan Samsung, Galaxy S21 serisinde Eye Comfort Shield ismi verilen bir göz koruma teknolojisinin var olduğunu belirtti.

Samsung Galaxy S21 modeli 6.2 inç ekran boyutuna sahipken, abisi Galaxy S21 Plus ise 6.7 inç ekran boyutuna sahip. Aynı zamanda bu ekranlar gerçek renkleri yansıtan Vivid Color isimli bir renk teknolojisini kullanıyor.

Samsung Galaxy S21 ve S21 Plus’ın kamera özellikleri

Kamera

Samsung Galaxy S21 ailesinde yapay zeka ile desteklenmiş kamera söz konusu. Portre çekimlerde yapay zeka yardımı ile arka tarafı yok edip dilediğiniz rengi koyabiliyor ya da arka tarafınızı daha fazla bulanık hale getirebiliyorsunuz.

Single take

Single Take özelliği sayesinde çekmiş olduğunuz bir video içerisinden dilediğiniz kareyi yüksek çözünürlükte sanki bir fotoğraf çekmişsiniz gibi alabiliyorsunuz. böylelikle takla attığınız bir videoyu çekerken hava durduğunuz anı fotoğraf olarak kaydedebilirsiniz.

Video

Galaxy S21 ve Galaxy S21 Plus modellerinde 8K ve 4K çözünürlüklerinde video kaydı alabiliyorsunuz.

Exit mobile version