Vodafone, iPhone’lardaki Acil Durum Uyarıları “Evde Kal Türkiye” Hakkında Açıklama Yaptı!

24 Temmuz 2021 Cumartesi günü sabah saat 9.30 sularında Türkiye’deki çoğu iPhone ve Apple Watch kullanıcıları, telefonlarının Acil Durum Uyarıları sisteminden gelen “Evde Kal Turkiye” başlıklı bildirimler ile uyandılar. Panik uçan uyanan vatandaşların telefonlarına toplamda dört kez bildirim gönderildi ve bu olay panik yarattı.

Bu konu hakkında makaleler yayınladık; dilerseniz bunlara Türkiye’deki iPhone Kullanıcılarına Gönderilen Evde Kal Turkiye Mesajı Ne Demek? ve Türkiye’deki iPhone’lara Gönderilen Acil Durum Uyarıları Ne Anlama Geliyor? linklerinden ulaşarak detaylı olarak okuyabilirsiniz.

Yine 24 Temmuz 2021 Cumartesi günü öğlen saatlerinde mobil operatör şirketi Vodafone Türkiye, resmi Twitter hesapları ve diğer sosyal medya kanallarından yaptıkları açıklama ile Vodafone abonesi iPhone kullanıcılarına gönderilen bildirim hakkında şu sözleri dile getirdi:

24 Temmuz 2021 Cumartesi sabahı saatlerinde bazı iPhone kullancılarının telefonlarına Acil Durum Uyarıları kapsamında “Evde Kal Türkiye” bildiriminin iletildiği tespit edilmiştir.

Konu teknik ekiplerimiz tarafından araştırılmaktadır. Yaşanan aksaklık ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür diler, anlayışınız için teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir