Connect with us

Hi, what are you looking for?

İnternet

Deep Web Nedir?

Deep Web veya Karanlık ağ Hackerların, katillerin, Silah tüccarlarının bulunduğu birçok yasa dışı Şeylerin yayınlandığı ve Satışa sunulduğu bu site, dikkatleri üzerine çekmeyi ve Sitesinde her gün binlerce misafir ağırlamaya devam ediyor.

Deep Web veya Karanlık ağ Hackerların, katillerin, Silah tüccarlarının bulunduğu birçok yasa dışı Şeylerin yayınlandığı ve Satışa sunulduğu bu site, dikkatleri üzerine çekmeyi ve Sitesinde her gün binlerce misafir ağırlamaya devam ediyor.

Yasa Dışı faaliyetlerin olduğu Site : Deep Web

Kimse Tarafında icat edilmemiş ve keşfedilmiş olan bu site, internetin Çöp Kovası veyahut Yasa dışı Kütüphanesi diyebiliriz. Yasaklanan sansürlenen ve indekslenemeyen birçok görüntü, video, Dosya Aygıtları gibi bulgular Siteye ekleniyordu ayrıca kaynakları Belli oluyordu. Bunların farkında olmayan devletler 1999 yıllarında arayış içine girmişlerdir.

Ve bir süre sonrada bulmuşlardır. O zamanlar bütün Tarayıcılar ile erişim sağlanabiliyordu, herkes istediği Yasa Dışı bilgiye ulaşabiliyordu. Bunun farkına varan İnternet, siteye girişleri Her yerden yasaklamıştı. İstedikleri bilgilere kolayca ulaşabilmek ve Kendilerine uygun bir ortam arayan Hackerlar proxy serverları açıp Tor Browser’ı ayarlara uygun bir halde programlayarak erişimi tekrar sağladılar.

İstediklerine ulaşan bu hackerlar belirli bir zamandan sonra siteye Belirli başlıklı virüsler, kredi kartları, çalınmış sosyal medya hesapları, üretim sırları, istihbarat bilgisi gibi birçok şey yayınladılar. Peki bu sitede beyaz şapkalı hackerlar bulunabilir mi? Elbette evet, siber aleminde yayınlar virüsler ilk olarak Deep Web’den çıkmaktadır, veya toplu bir siber saldırı olduğunda Saldırının kimin üstlenip üstlenmediği görülür.

İçerisinde neler Bulabiliriz?

İnternet’in yaygınlaştığı vakitten beri bütün arama motorlarının ulaşamadığı bilgileri içeren, binlerce linkten oluşan bu sitenin içerisinde ”+18 müstehcen içerikler, uyuşturucu satıcılığı, ”İllegal silah satışı, Kumar, istihbarat belgeleri, devlet sırları, ünlü ve iş adamlarının Özel Bulguları, kaçak Avrupa vatandaşlıkları, kaçak kimlikler, işkence görüntüleri, uzay ile alakalı gizlenenler” Gibi birçok yasal olmayan içerikler bulunmaktadır.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Written By

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editörün Tavsiyeleri

Advertisement