Connect with us

Hi, what are you looking for?

İnternet

GAIN: Yeni Nesil Dijital İçerik Platformu Yayın Hayatına Başladı

Yepyeni bir video izleme deneyimi sunma hedefiyle 30 Aralık’ta yayın hayatına başlayan GAIN’in Ocak takvimi belli oldu.

Dizilerden belgesellere, müzikten eğlence programlarına, herkesin bir alternatif bulacağı GAIN Ocak takviminde deneyimli isimlerinin yanı sıra dijital çağın kaliteli içerik üreticileri ile dikkat çekiyor. 

GAIN, mobilde kullanım kolaylığı sağlayan dikey format yeniliği, kısa ve benzersiz içerikler, akıllı izleme teknolojisi ve kişiye özel yayın akışı ile dijital platform yayıncılığına yepyeni bir soluk getiriyor.

GAIN’de farklı kategorilerde, yüzlerce zengin içerik kullanıcılarla buluşuyor.

Hayatımız için önemli sorunlara dikkat çeken, zihin açan içerikleri dinamik ve eğlenceli bir formatta sunan GAIN, hem sektörde hem de izleyicilerin hayatında bambaşka bir dönemin kapılarını açıyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Birbirinden merak uyandırıcı diziler Ocak’ta GAIN’de!

Yayın hayatına başlayan GAIN, merakla beklenen dizileriyle Ocak’ta izleyiciler karşısına geçecek.

10 Bin Adım:

Başrollerini Engin Günaydın ve Devin Özgür Çınar’ın paylaştığı 10 bölümlük komedi dizisi 10 Bin Adım’ın senaryosu Devin Özgür Çınar’a, yönetmenliği Duygu Güzelmeriç’e ait.

Uzun ve sağlıklı bir yaşam için her gün 10 bin adım atmaya ve birlikte yürümeye karar veren iki eski sevgili Ezgi ve Memet’in bu yürüyüşler esnasında yaşadıkları Ocak ayında GAIN’de.

Terapist:

GAIN‘in psikolojik gerilim tarzındaki mini dizisi Terapist Ocak ayında seyirciyle buluşacak. 

Zeynep Dadak’ın yönetmenliğini üstlendiği dizide başrolleri   Çağdaş Onur Öztürk, Dolunay Soysert, İlayda Alişan, Muhammed Uzuner, Murat Kılıç ve Zeynep Çamcı paylaşıyor.  

Farklı tarzlardaki programlarla stand-up’tan yarışmalara herkes için yeni seyir deneyimleri Ocak ayında GAIN’de!

İlber Ortaylı ile Zaman Makinesi:

Tarihi değiştiren kişiler, yön veren kavramlar, olaylar, akımlar… İlber Ortaylı hepsini kısa ve eğlenceli bir formatta anlatıyor.

Ayrıca insan hayatına yön veren duygular ve deneyimler de Ortaylı’nın bilgeliğiyle buluşuyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Her ders konusu için, önce tarihte en yoğun yaşandığı ana gidilip eğlenceli bir yolculukla bugüne kadar geliniyor.

Vedat Milor ile En İyisi:

GAIN, sosyal medyada yaptığı anketlerle fenomene dönüşen ünlü gurme Vedat Milor ile eğlenceli bir program ile izleyicilerle buluşacak. Milor, karar vermesi zor sorularıyla hem sosyal medyanın hem de eşzamanlı olarak konunun uzmanlarının görüşlerini dinleyip kendi kararını ve gastronomik gerekçelerini açıklayacak.

Duraktan Durağa:

Metroda yaptığı kısa yarışma ile çok kısa sürede ünlenen ve sevilen genç YouTuber Berk Keklik’in metro dekorlu bir stüdyoda dünya ve ülke gündemine dair herkesin merak ettiği konuları uzman konukları ile eğlenceli bir şekilde konuşacağı programı ‘Duraktan Durağa’ Ocak ayında GAIN’de.

Kalt Spor:

Kimseye benzemeyen, kendilerine has mizah anlayışlarıyla son senelerin en çok öne çıkan özgün komedi ekibi KALT’ın ülkemizde çok da göz önünde olmayan spor branşlarını kendilerine has üslupları ve mizahi bir dille aktaracakları KALT Spor’da komedi ve spor bir araya geliyor. Hem özgün mizah hem de sporseverlerin kaçırmaması gereken ‘KALT Spor’ Ocak ayında GAIN‘de.

#EvdeYap:

#EvdeYap yeni hobiler için ilham verecek yepyeni bir talk show formatı. Derya Şensoy her bölümde herkesin evde yapabileceği bir el işi projesini ünlü konuklarıyla tatlı bir rekabet içinde hayata geçirecek.

Derya Şensoy’la beraber herkesin deneyebileceği genç ruhlu el işi projelerini hayata geçirecek olan ünlü konuklar, elişi yeteneklerini test etmiş olacaklar.

Kadir Has Üniversitesi Yaratıcı Endüstriler Platformu iş birliğiyle DCC Film tarafından gerçekleştirilen #EvdeYap, evlerimizde daha çok zaman geçirdiğimiz bu dönemde, evlerimizi daha güzel ve eğlenceli hale getirecek yaratıcı fikirlerle dolu.

Kıvanç Talu ile Bir Daha Söyle:

Instagram’da yüzlerce farklı karaktere bürünerek milyonları güldüren Var Böyle Tipler hesabının yaratıcısı, komedyen Kıvanç Talu, Bir Daha Söyle’nin sivri dilli sunucusu olarak izleyicilerin karşısına çıkıyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Her bölümde ünlü bir şarkıcıyı konuk alan Kıvanç, sanatçı en sevilen şarkısını söylemeye başladığında yanındaki çarkı çeviriyor ve üzerindeki her bir dilimde farklı bir müzik tarzının yazılı olduğu çark nerede durursa, sanatçı şarkısını o türden söylemeye devam ediyor.

Tuz Biber Stand-Up:

Stand-up komedi kültürünün Türkiye’de yaygınlaşmasını amaçlayan komedi kulübü Tuz Biber’in bağımsız komedyenlerinden oluşan sahne şovları ‘Tuz Biber’ Ocak ayında GAIN’de izleyicilerle buluşuyor.

Birbirine benzemeyen onlarca komedyen ve komedyen adayının farklı konulardaki fikirlerini ve bakış açılarını mizahi bir dille anlatacakları program izleyicilere kahkaha dolu anlar yaşatmaya hazırlanıyor.

Birbirinden Orijinal Belgeseller Ocak’ta GAIN’de.

GAIN, program ve dizilerinin yanı sıra orijinal belgesel içerikleriyle de öne çıkıyor.

Bir Şifa Bağımlısının İtirafları:

Ela Başak Atakan’ın gerçek hikayesini ele aldığı aynı isimli kitabından uyarlanan Bir Şifa Bağımlısının İtirafları,  bir aktüel belgesel serisi. Kızının çare yok denilen hastalığına tedavi bulmak için rotasını alternatif tıp dünyasına çeviren ve giderek bir şifa bağımlısına dönüşen Ela Başak Atakan’ın bu yolda uğradığı tüm şifa durakları ve çok daha fazlası Caner Özyurtlu’nun yönetmenliğinde yeniden arşınlanıyor.

Seride, yogadan şaman ayinlerine, nefes terapisinden sülük tedavisine, aile diziminden ayurvedik beslenmeye denenebilecek her şey deneniyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.

MFÖ- Ele Güne Karşı:

50 yıla yaklaşan müzik kariyerleriyle sadece Türkiye’nin değil dünyanın da en uzun süredir bir arada kalan müzik grubu olan MFÖ, grup üyelerinin hiçbir yerde yayınlanmayan perde arkası görüntüleri ve belgesel için çekilen özel röportajlarıyla GAIN’de.

Ve Hayatım Değişti:

İnsan hayatı, sayısız kırılma noktasının birbirine eklenmesiyle şekil alıyor. Bu zinciri oluşturan halkaların biri yolculuğun yönünü belirliyor.

Yol ayrımında zirveye giden yönü seçenler yıllar sonra dönüp o anı anlatıyor.

Türkiye’nin ünlü ve başarılı isimlerinin her şeyin değiştiği noktayı hatırlayıp aktardığı bu program seyirciye ilham verecek.

İstanbul Apartmanları:

Avrupa’dan ithal bir konut tarzı olan apartmanların yapım sürecini, hikâyelerini, içinde kimlerin yaşadığını ve günümüze kadar uzanan serüvenlerini anlatan, arşiv değerindeki belgesel serisi İstanbul Apartmanları, Ocak ayında GAIN’de.

Kentin belleğini oluşturan binaların yer aldığı seride izleyiciler Mısır Apartmanı’ndan Deniz Palas’a, Narmanlı Apartmanı’ndan Apelyan Apartmanı’na pek çok mimari şaheserinin öyküsüne tanıklık etme fırsatı yakalayacak.

DansFabrika:

İstanbul’un önde gelen dans okulu DansFabrika kapılarını GAIN’e açıyor. Eğitmenlerin sıra dışı hayatları, okulda yaşanan heyecanlı anlar, dansçıların dünyaya bakışları…

Reality belgesel formatındaki programda muhteşem dans gösterilerinin arka planları, hazırlık süreçleri ve DansFabrika öğrencilerinin farklı dans ekollerinden performansları, her hafta farklı bir dansçının perspektifinden izleyiciyle buluşuyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Ünlü konuklar, müzik, performans sanatları ve insan hikayelerini bir araya getiren DCC Film yapımı program 8 bölümden oluşuyor.

661:

6 Kuşak, 6 Kadın, 1 Konu… Her bölümde ilginç bir konuyu ele alan 661, altı farklı kuşaktan kadının sesini aklını ve tecrübelerini tartışmaya açarken, kuşaklar arası bir köprü kurmayı hedefliyor.

Yaşamın her alanından, 6 farklı kuşaktan kadınlar tecrübelerini, fikirlerini, farklılıklarını, endişe ve zaferlerini, ilginç hikayelerini ve çok daha fazlasını sadece aynı yaş grubundaki kadınlarla değil, tüm jenerasyonlardan kadınlarla paylaşarak yaşla değişmeyen duyguları, gelişen fikirleri ve eskiden kalan düşünceleri izleyicinin yorumuna sunuyor. 

Orijinal belgesel içerikleri, diziler, programlar ve daha fazlası Ocak’ta GAIN’de!

Written By

Ecenur Şimşek, Siberdefter'de Kurumsal İletişim Direktörü ve Editör

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editörün Tavsiyeleri

Gain

Türkiye’nin yeni dijital içerik platformu Gain’in, psikolojik gerilim tarzındaki mini dizisi ‘Terapist’ izleyicisiyle https://sisliescortlar.com.tr/ buluştu. Kişilik bozuklukları ve psikotik hastalıklar konusunda uzman bir terapistin karısının öldürülmesiyle...

Advertisement