Instagram’da yorum kısıtlama devri başlıyor!

Instagram’da yepyeni dönemler…

1 milyarın üstünde kullanıcıya sahip olan ve dünyanın en popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram, yeni bir özelliğe daha kavuşmuş bulunuyor. Yeni gelen özellik sayesinde istemediğimiz kişilerin paylaştığımız içeriklere yorum yapmasını engelleyebileceğiz.

Her geçen gün yeni bir özelliğe kavuşan Instagram, kullanıcıların istediği özelliklere bir bir kavuşmaya devam ediyor. 1 milyar kullanıcı sayısına ulaşan Instagram, şimdi de yorum kısıtlama özelliğine kavuştu.

Yorum kısıtlama özelliği sayesinde, paylaşımlarınıza istemediğiniz kişilerin yorum yapmasını engelleyebileceğiz. Bu özellik gelmeden önce, yorum yapması istenmeyen kullanıcıları direkt engellemek gerekiyordu.

Artık, istenmeyen kişilerin yorum yapmasını engelleyerek, takipçi sayısının düşmesinin de önüne geçildi.

Gelen bu yeni özelliğin adı Restrict olarak adlandırıldı. Yorum kısmında çeşitli taciz ve zorbalıkların önüne geçebileceğimiz’in önlemini bu şekilde alabileceğiz.Bu özellik İnstagram’ın son güncellemesiyle birlikte yayınlandı.

Instagram'da yorum kısıtlama dönemi başlıyor!

Tüm bunların yanı sıra, bu özelliği kullandığınız zaman, yorumu yapan kişi, paylaşımınızın altında kendi yorumunu görmeye devam ediyor ve engellendiğinden haberdar olamıyor. devamı aşağıda İlk haftasından rekora koşuyorAltay Bayındır damgası Restrict isimli özelliği kullanmak için, yorum kısmında; istemediğiniz yorumu yapan kişinin üzerine tıklayarak ya da o kişinin profiline girerek aktif edebilirsiniz.

İnstagram bu özelliğin yanında bir de, hikayeler kısmında Create Don’t Hate isimli bir etiket başlattı.  Bu etiket, siber zorbalığın önüne geçilmesi için farkındalık yaratmak üzere kullanılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir