Connect with us

Hi, what are you looking for?

Cep Telefonu

WhatsApp Alternatifi 9 Uygulama

Bildiğiniz üzere WhatsApp, 8 Şubat itibari ile yenilenen Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmeyen kişilerin hesaplarını kapatacak. 8 Şubat’a kadar Facebook’a bağlı şirket WhatsApp üzerinden ana şirket Facebook’a kişisel verilerinizi aktarmayı kabul etmezseniz bir daha WhatsApp https://www.paraf.org/ kullanamayacaksınız.

Bununla ilgili “Facebook’a Bilgilerinizi Satmazsanız WhatsApp kullanamayacaksınız” isimli bir haber yapmıştık. Bu makalede ise WhatsApp’a kişisel bilgilerini vermek istemeyen kişiler için WhatsApp alternatifi yedi uygulamayı derledik.

1. WeChat

WeChat - WhatsApp Alternatifi Uygulama
WeChat – WhatsApp Alternatifi Uygulama

WeChat, Çin merkezli sesli ve yazılı mesajlaşma yapmayı sağlayan bir tür çevrimiçi mesajlaşma servisidir. Bu uygulama Android, iPhone, BlackBerry, Windows Phone ve Symbian işletim sistemleri için uygulamalara sahiptir.

2. LINE

LINE - WhatsApp Alternatifi Uygulama
LINE – WhatsApp Alternatifi Uygulama

LINE, Japonya asıllı bir çevrimiçi mesajlaşma uygulamasıdır, “Line Corporation” tarafından geliştirilmiş ve piyasaya sürülmüştür. LINE, yalnızca bir mesajlaşma servisi değildir içerisinde etiketler, ana sayfa, zaman tüneli ve resmi hesaplar da bulunan bir çeşit interaktif öğelerle entegre bir şekilde ücretsiz metin ve sesli mesajlaşma, sesli arama ve grup sohbeti sunan sosyal medyadır.

3. Telegram

Telegram - WhatsApp Alternatifi Uygulama
Telegram – WhatsApp Alternatifi Uygulama

Hepinizin bildiği gibi üçüncü sırada Telegram var, Telegram çoklu platform desteği sunan, güvenli anlık mesajlaşma servisidir. Rus asıllı yazılımcı Pavel Durov tarafından geliştirilmiş. Telegram istemcileri hem mobil hem de masaüstü sistemleri için mevcuttur. Ağustos 2013’te yayın hayatına başlayan uygulama günümüzde rağbet görmektedir.

4. Viber

Viber - WhatsApp Alternatifi Uygulama
Viber – WhatsApp Alternatifi Uygulama

Viber, akıllı telefonlar ve bilgisayarlar için 3G (hücresel) ya da Wi-Fi ağları üzerinden anında mesajlaşma ve sesli görüşme imkânı sunan bir çevrimiçi iletişim uygulamasıdır. Metin mesajının yanı sıra kullanıcıların birbirlerine resimli, görüntülü ve sesli mesajlar göndermesine de olanak tanır.

5. KakaoTalks

KakaoTalks - WhatsApp Alternatifi Uygulama
KakaoTalks – WhatsApp Alternatifi Uygulama

KaKao Talk ayrıca kayıt olduğunuzda telefon numaranızı ve doğrulama kodunuzu kullanır. Ücretsiz sohbetleri istediğiniz kadar kullanıcıyla mesajlar, aramalar ve videolar ile kullanabilirsiniz.

Belgeler, videolar ve resimler dahil olmak üzere bilgisayarınızda 100MB’ye kadar dosya göndermenize olanak tanır. Ayrıca, KaKao Talk uygulamanızı kullanarak canlı yayına bile başlayabilirsiniz.

6. Wire

Wire Messenger - WhatsApp Alternatifi Uygulama
Wire Messenger – WhatsApp Alternatifi Uygulama

Uçtan uca şifreleme ve basit arayüz ile Wire uygulaması, Whatsapp’a en iyi alternatiflerden biridir.

Skype kurucu ortağı Janus Friis oluşturdu. Kaydolmak için telefon numaranızı ve e-posta adresinizi vermeniz gerekir, ancak bu bilgiler kimseyle paylaşılmayacaktır.

7. KIK

KIK Messenger - WhatsApp Alternatifi Uygulama
KIK Messenger – WhatsApp Alternatifi Uygulama

KIK, bu listedeki en güvenli ve özel uygulamalardan biridir. Uyuşturucu ticareti ve diğer şeyler için kullanıldığı için biraz kötü bir itibar geliştirdi. Telefon numaranızı kullanmaz, böylece yalnızca bir kullanıcı sizi tanımlayabilir.

Ayrıca, tüm mesajlar yalnızca bir gizlilik özelliği olan telefonunuzda saklanır.

Advertisement. Scroll to continue reading.

8. Kontalk

Kontalk - WhatsApp Alternatifi Uygulama
Kontalk – WhatsApp Alternatifi Uygulama

Kontalk, Android, web ve masaüstü için açık kaynaklı, ücretsiz bir sohbet uygulamasıdır. Tüm dosyaları tamamen süper güvenli sunucunuzda tutabilirsiniz. Arkadaşlarınız ve ailenizle yaptığınız tüm sohbetlerden sorumlu tek kişi siz olacaksınız.

9. Signal

Signal - WhatsApp Alternatifi Uygulama
Signal – WhatsApp Alternatifi Uygulama

Signal, yüksek düzeyde gizlilik ve kullanıcı güvenliğine sahip popüler bir sohbet uygulamasıdır. Benzersiz bir özellik olan silinecek mesajlar için bir zamanlayıcı ayarlayabilirsiniz.

Tıpkı Whatsapp’ta olduğu gibi, metin mesajları gönderebilir, grup sohbetleri oluşturabilir, dosya paylaşabilir ve görüntülü / sesli görüşmeler beylikdüzü escort yapabilirsiniz.

Written By

Siberdefter'de Chief Executive Officer

1 Comment

1 Comment

  1. Pingback: WhatsApp Sözleşmesinin Bilinmeyenleri! 8 Şubat 2021'de neler olacak? | Siberdefter

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editörün Tavsiyeleri

Advertisement