Connect with us

Hi, what are you looking for?

Nasıl Yapılır

Milföyden Elmalı Pay

Milföyden elmalı pay, milföy hamuruyla yapılan sevilen tatlardan biridir. Çay saatlerinizi ya da yemekten sonra tatlı keyfinizi hafif bir tatlıyla taçlandırmak istiyorsanız elmalı pay iyi bir seçim olabilir. 

Milföy hamuru ile yapılabilecek basit ve lezzetli bir tarif olan milföyden elmalı pay, vakit kazandıracak tarifler arasında bulunuyor. Kalori değerinin de düşük olduğu bu tatlı, birçok rejim yapan kişinin de gönlünde taht kuracak bir tat. Milföy hamurunun ve elma aromasının birleştiği elmalı pay ile güzel lezzetler ortaya çıkartmak mümkün. 

Milföyden Elmalı Pay
Milföyden Elmalı Pay

Misafir ağırlarken gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bu lezzetli tatlıyı çocuklar dahil olmak üzere herkes sevecektir. Piştikten sonra üzerine pudra şekeri serpiştirerek, servis ederseniz yemelere doyulamayacaktır.

Damağınızda enfes bir tat bırakacak olan bu çıtır çıtır lezzet, ani gelen tatlı krizlerinizle de başa çıkmanıza yardımcı olacaktır. Her ne kadar milföy dendiğinde akıllara ilk olarak çeşitli börekler gelse de, milföy ile çeşitli tatlılar hazırlamak mümkün. İçerisine koyulan malzemelerin muhteşem uyumunu görüp, test ettiğinizde hem göze hem mideye hitap ettiğini deneyimleymiş olacaksınız. 

ELMALI PAY HANGİ ELMADAN YAPILIR?

Her mevsim sevilerek tüketilen elmayı tatlıların içerisinde kullanmak da ayrı bir keyiftir. Elmalı tatlıların hem tadı hem de pişerken kokusu harika olur. Üstelik elma, her mevsim ulaşılabilir bir meyve olduğu için dilediğiniz zaman klasik lezzetlere farklı dokunuşlar yapabilirsiniz. Elmalı pay hazırlarken taze elmaları tercih edebileceğiniz gibi eğer çürümeye yakın elmalarınız varsa onları d değerlendirebilirsiniz. 

ELMALI TURTA İLE ELMALI PAY ARASINDAKİ FARK NEDİR?

Elma turtanın yalnızca alt kısmında hamur mevcuttur, elmalı payın ise üzerinde de hamur bulunmaktadır.

Advertisement. Scroll to continue reading.

MİLFÖYDEN ELMALI PAY NASIL BİR TATLIDIR?

Milföyden elmalı pay çok pratik bir şekilde hazırlayacağınız, özellikle aniden misafiriniz geldiğinde kurtarıcınız olacak bir tatlıdır. Üstelik az malzemeyle, kısa sürede hazırlanacak olması da ayrıca çekici. 

MİLFÖYDEN ELMALI PAY MARGARİN İLE HAZIRLANIR MI?

Milföyden elmalı pay yapacaksanız eğer evinizde varsa daha lezzetli ve sağlıklı olması açısından tereyağı kullanmanız önerilmektedir. 

LEZZETLİ BİR MİLFÖYDEN ELMA PAY HAZIRLAMAK İÇİN DİKKAT!

Enfes bir milföyden elmalı pay hazırlamak istiyorsanız tarifte belirtilen malzemeleri eksiksiz bir şekilde kullanmaya özen göstererek, belirtilen pişirme süresine dikkat etmenizde fayda var. 

Sizde evde kolay bir şekilde milföyden elmalı pay yapmak isterseniz ve çok pratik bir tarife ihtiyacınız varsa aşağıdaki linki tıklamanız yeterli olacaktır.

https://www.haydipisirelim.com/milfoyden-elmali-pay/

Advertisement. Scroll to continue reading.
Written By

Siberdefter'de Chief Executive Officer

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editörün Tavsiyeleri

Advertisement