Connect with us

Hi, what are you looking for?

Cep Telefonu

Ekran Altı Kamera Teknolojisi Nedir?

Teknoloji o kadar ileriye gidiyor ki hayatımıza Ekran Altı Kamera, Genişleyebilen Telefon, Katlanabilen Telefon, Bükülebilen Telefon, Yamulan Ekran gibi yeni yeni terimler giriş yapıyor. Cep telefonu kullanımının yaygınlaşması ve artık hemen hemen her şeyi cep telefonu üzerinden yapabiliyor durumuna gelmemiz bu tip yeni teknolojileri ortaya çıkarıyor.

Cep telefonunun bir çok işimizi halletmesi ile birlikte tüketiciler daha fazla ekran alanına ihtiyaç duyduğundan hayatımızdan çerçeve kelimesini çıkartıp “çentik” kelimesini ekledik.

Kamera ve sensörleri bir yerde barındırma ihtiyacımızdan bunları küçük bir kümede toplayıp cihazlara çentik ekleme ihtiyacı duyduk ama ilerleyen ekran teknolojileri sayesinde bu gereksinimlerimiz ekran altında istanbul escorts toplanacak.

Ekran altı kamera teknolojisi ile çentik devri bitecek

Keşfedilen yeni ekran teknolojileri sayesinde ekranın altına entegre edilen bir kamera, tıpkı ekran üstündeymiş gibi kaliteli çekimler yapabiliyor. Bunun sayesinde de son tüketiciye yüzde 100 ekran alanı sunma potansiyeli çıkıyor.

Eğer bu teknoloji stabil bir hale gelirse artık telefonlarımızın ekranları en az çerçeveli ve sıfır çentiksiz olarak karşımıza çıkacak. Başta ZTE ve Xiaomi olmak üzere çoğu firma bu teknoloji üzerinde yoğunlaşıyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Written By

Siberdefter'de Chief Executive Officer

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editörün Tavsiyeleri

Advertisement