Google Pixelbook Go incelemesi: Mükemmel bir iş bilgisayarı

Yeni Pixelbook Go dizüstü bilgisayarlarıyla, Google meşru bir quandary sundu: ChromeOS’un kısıtlamalarını aşabilen mükemmel bir bilgisayar

Bu yıl bir kaç Chromebook karşımıza geldi ve Google’ın özel işletim sistemi konusunda takılmalarımız göz önündeydi. Donanımlar şık olsa bile, HP’nin Chromebook 1’i gibi genellike sınırlı depolama kapasitsi olan ve her uygulamanın birlikte çalışmadığı gerçeğiyle uğraşmakta zorlanıyoruz.

Google’ın geçen hafta açıklanan yeni Pixelbook’u ChromeOS yaşam tarzını benimsemeye en yakın olan bilgisayar. Küçültücü yeni form faktörü ve üst seviye klavye ile takdire şayan performans sağlıyor.

ChromeOS hala bildiğimiz ChromeOS ancak öğrenciler için performansa değer bir kalitede.

2017 Pixelbook ve Pixelbook Go arasındaki en radikal fark biçimi. Eski Pixelbook 1000 Dolardan başlıyordu, kalemiyle birlikte tablet moduna geçiyor.

Bu sefer Google daha geleneksel bir adım attı ve 649,99 Dolardan başlayan fiyatlarla, 13,3 inç ekran, yarım inç kalınlıkta ve sadce 2,3 pound yüksekliğinde bir MacBook’a çok benziyor. MacBook demişken bir fark da söyleyeyim: daha duyarlı bulduğum bir dokunmatik ekranı var.

Çok sayıda lansman öncesi sızıntı ve Google’ın resmi olarak açklanması arasında, herkesin dikkatini çeken şey yeni sırtın alt tarafıydı. Layman’ın ifadesiyle, dizüstü bilgisayarın alt kısmı artık hiç şüphesiz her yere götürebileceğiniz bir kolaylığa sahip.

Pixelboo Go etrafta beraberinde götüreceğiniz zevkli bir ekipman olarak kullanılıyor. Hafif ve az yer kaplayan bir yapısıyla genelde iş için MacBook Pro tercih ederiz ama Pixelbook Go’yu kullanmak da en az MacBook kadar zevkli. Tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir