Yerli Yapım Uçan Araba CEZERİ Uçusu TEKNOFEST’te Neden İptal Edildi?

BAYKAR tarafından üretimi üstlenilen ilk yerli yapım uçan arabamız CEZERİ, 17 Eylül 2019 günü itibari ile TEKNOFEST Teknoloji Festivalinde ilk prototip uçuşunu gerçekleştirecekti ve bunları aylar öncesinde duyurmuştu.

17 Ağustos, TEKNOFEST’in ilk gününde saat 17.00 itibari ile BAYKAR CEZERİ görevlilerine sorup elde edindiğimiz bilgiler sayesinde CEZERİ aracının TEKNOFEST alanında ilk deneme uçuşunu yapmayacağı belirtildi. Sebepleri ise BAYKAR desteği ile üretilen AKINCI’nın tanıtılması ve çok fazla ilgi toplamasıymış.

Yerli üretim uçan arabamız CEZERİ Prototip 1, TEKNOFEST sonrasındaki ilerleyen haftalarda BAYKAR tesislerinde ilk uçuşunu gerçekleştirecek. BAYKAR yetkililerinin uçuşunu sosyal medya üzerinden yayınlayıp yayınlamayacağı belli değil.

TEKNOFEST içerisinde elde edindiğimiz bilgileri sizlerle aktarmaya devam ediyor olacağız, bu bilgilerde önceliğimiz BAYKAR CEZERİ olacak fakat dikkatimizi çeken ve sizinle paylaşmayı heves ettiğimiz bir çok gelişmeyi sizlere aktaracağız. Bizleri takipte kalmayı unutmayın 🙂

Instagram hesabımızdan takip ederek TEKNOFEST içerisinden bir çok görüntüyü bizim gözümüzden anlık olarak takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir