Connect with us

Hi, what are you looking for?

Yazılım

WordPress Kullanıcılar Dikkat: Siteniz Tehlikede Olabilir!

Wordpress Kullanıcılar Dikkat: Siteniz Tehlikede Olabilir!
Wordpress Kullanıcılar Dikkat: Siteniz Tehlikede Olabilir!

Günümüzde bir çok web sitesi WordPress altyapısını kullanmata iken bugün ortaya çıkan bir haber WordPress sitelerinin tehlikede olabileceğine dair bir takım bilgiler doğurdu.

Çoğu web sitesi, içerik yönetim sistemlerinde bir numara olan WordPress altyapısını tercih ediyor. Tema yüklemesi ile özelleştirme, eklentiler ile geliştirme seçenekleri ile insanları cezbeden bu altyapı her ne kadar güvenli olsa dahi kurduğumuz temalar ve eklentiler sayesinde kolay bir biçimde sitemizde zafiyet oluşturmaya yol açabiliyor.

ThemeGrill yapımı temalar ile birlikte gelmekte olan ThemeGrill Demo Importer 1.3.4 ve 1.6.1 arasındaki sürümleri, eklentinin yüklü olduğu WordPress sitelerine uzaktan saldırmalarına imkan tanıyan izinsiz erişim vermektedir.

Bu güvenlik açığı, ThemeGrill temalarının aktif olduğu ve bahsi geçen güvenliği açığını bulunduran eklenti sürümlerinin yüklü olduğu WordPress sitesinin veri tabanını silinmesine dahi neden olabilmektedir.

Bu nedenden ötürü sitenizde eğer kurulumu mevcut ise ThemeGrill Demo Importer isimli eklentiyi son sürümüne güncellemenizi yahut ThemeGrill Demo Importer eklentisini kaldırmanızı önemle tavsiye ediyoruz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Written By

Siberdefter'de Chief Executive Officer

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editörün Tavsiyeleri

İnternet

WordPress, uzun bir zamandır kullanıcıları için sunduğu dikkat çekici tema yapılarıyla çok beğeniliyor. Bu kendine özgü niteliklere sahip temaların çok çeşitli özellikleri vardır. Herkes...

Advertisement