Wordpress Kullanıcılar Dikkat: Siteniz Tehlikede Olabilir!

Wordpress Kullanıcılar Dikkat: Siteniz Tehlikede Olabilir!

WordPress Kullanıcılar Dikkat: Siteniz Tehlikede Olabilir!

Günümüzde bir çok web sitesi WordPress altyapısını kullanmata iken bugün ortaya çıkan bir haber WordPress sitelerinin tehlikede olabileceğine dair bir takım bilgiler doğurdu.

Çoğu web sitesi, içerik yönetim sistemlerinde bir numara olan WordPress altyapısını tercih ediyor. Tema yüklemesi ile özelleştirme, eklentiler ile geliştirme seçenekleri ile insanları cezbeden bu altyapı her ne kadar güvenli olsa dahi kurduğumuz temalar ve eklentiler sayesinde kolay bir biçimde sitemizde zafiyet oluşturmaya yol açabiliyor.

ThemeGrill yapımı temalar ile birlikte gelmekte olan ThemeGrill Demo Importer 1.3.4 ve 1.6.1 arasındaki sürümleri, eklentinin yüklü olduğu WordPress sitelerine uzaktan saldırmalarına imkan tanıyan izinsiz erişim vermektedir.

Bu güvenlik açığı, ThemeGrill temalarının aktif olduğu ve bahsi geçen güvenliği açığını bulunduran eklenti sürümlerinin yüklü olduğu WordPress sitesinin veri tabanını silinmesine dahi neden olabilmektedir.

Bu nedenden ötürü sitenizde eğer kurulumu mevcut ise ThemeGrill Demo Importer isimli eklentiyi son sürümüne güncellemenizi yahut ThemeGrill Demo Importer eklentisini kaldırmanızı önemle tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir