Connect with us

Hi, what are you looking for?

Apple

AirPods Pro İncelemesi

airpods-pro-siberdefter

Bugün Apple beyciğimin yenilikçi kulaklığı AirPods Pro incelemesi ile karşınızdayım. Diğer platformlara nazaran inceleme için geç kalmış olsakta ürünü henüz yeni elde etme fırsatını yakaladık. Cihazı henüz yeni kullanmaya başlamış olmama rağmen kulaklıktan aldığım deneyim oldukça güzel. Şimdi gelin incelemeye başlayalım.

Öncelikle AirPods Pro’nun en dikkat çeken ve almak için tercih edilen özelliği “Aktif Gürültü Engelleme Özelliği” barındırması. Kulaklığı satın aldığınızda ve özelliği ilk kullanmaya başladığınızda bunu anında fark edecek ve şok olacaksınız.

AirPods Pro ve Akitf Gürültü Engelleme Özelliği

AirPods Pro’nun sahip olduğu Aktif Gürültü Engelleme özelliğinin çalışma mantığı şu şekilde; kulağa giden ses akışını kapatarak kulaklıklar üzerindeki mikrofon ile sesi filtreleyerek kulağınıza bir ses aktarımı yapıyor böylelikle etrafınızda sizi rahatsız eden seslerden kurtuluyorsunuz.

Bunu en iyi kafe, metrobüs, sokak, alışveriş merkezi ya da evde çok gürültü olduğu bir vakitte deneyebilirsiniz. Adeta sağır olmuş ya da bir anda kimsenin olmadığı bir ortama ışınlanmış gibi hissedeceksiniz.

AirPods Pro ve Şarj Performansı

Cihazın şarjı öncelikle çok iyi gidiyor. Apple’ın sitesinde yazdığına göre 5 dakikalık bir şarj süresi ile AirPods Prolarınızı tamı tamına 1 saat boyunca dinleyebiliyorsunuz. AirPods Pro’nun kutusunun şarjı zaten gayet iyi gidiyor, yaklaşık bir hatta iki günü kullanıma bağlı olmak üzere geçirebiliyorsunuz.

Günün hemen hemen her dakikasında müzik dinliyorsanız, video izliyorsanız şarjınız bir günü çıkaracaktır buna ek olarak ses konusunda kullanmadığınız süre boyunca kulağınızda takılı bırakırsanız bağlantısı kopmadığından yine şarjı tükenecektir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Ama AirPods Pro bağlantıdayken bile çok iyi bir pil performansı sağlıyor ve yine %50’ye yakın bir doluluk oranı ile karşımıza çıkmayı başarıyor.

Hangi iPhone Modellerini Destekliyor

Gürültü Engelleme özelliğine AirPods Pro, iOS 13 ve üzerini destekleyen tüm iPhone/iPod modellerini ve iPadOS 13 üzeri işletim sistemini destekleyen tüm iPad modellerinde sorunsuz çalışma sergiliyor.

Bunlara ek olarak Apple Watch tarafında ise Apple Watch 1/2/3/4/5 sürümlerinde sorunsuz olarak çalışabiliyor.

AirPods Pro’nun Artıları

Öncelikle övüldüğü ve pazarlamada birincil etken olarak kullanılan Aktif Gürültü Engelleme özelliği gerçekten muhteşem çalışıyor, bu özelliği gerçekten yazarak anlatmam mümkün değil deneyimlemek gerekir ama basitçe tarif etmem gerekir ise;

Aktif Gürültü Engelleme özelliğini aktive ettiğiniz zaman dış sesler tamamen inceliyor, kesiliyor ve etrafınızı kulaklık üzerindeki mikrofondan almaya başlıyorsunuz. Özellikle yağmurlu ve gürültülü bir ortamda bunun keyfini çok iyi hissediyorsunuz.

AirPods Pro’nun Eksileri

Cihazın iOS 12 sürümünde çalışmaması büyük bir dezavantaj diyebilirim. iPhone 6 gibi bir modelde cihazı yalnızca sınırlı işlevler ile bağlayabiliyorsunuz ve Popup ekranı açılmıyor böylelikle sadece aktif olarak kullandığınız kulaklığın şarjını “Piller” ekranından takip edebiliyorsunuz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Onun haricinde Kutunun şarjını “Denetim Merkezi” kısmında AirPlay kısmında ki listeden görebiliyorsunuz.

Bu durum sanırsam sadece bana göre ama kutudan Type-C kablo çıkıpta Type-C adaptörün olmaması çok çok saçma olmuş bana kalırsa küçük ebatlı ve cihaza özel bir adaptör yapılması çok iyi olacaktı.

Ayrıca cihazın kapağı el ile müdahalede hafif oynuyor ve kutusu bir kaç kullanımda kendi kendine küçük çiziklere maruz kalabiliyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Written By

Siberdefter'de Chief Executive Officer

1 Comment

1 Comment

  1. Pingback: Samsung Galaxy Buds Pro Tanıtıldı! | Siberdefter

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editörün Tavsiyeleri

Advertisement