Connect with us

Hi, what are you looking for?

Apple

Apple Tüm Zamanların Rekorunu Kırdı

Apple bugün, COVID-19 salgınının tedarik zinciri ve perakende ticareti üzerindeki etkisine rağmen şirket için büyüme gösteren ikinci çeyrek gelirlerini bildirdi.

apple-siberdefter
apple-siberdefter

Apple bugün, COVID-19 salgınının tedarik zinciri ve perakende ticareti üzerindeki etkisine rağmen şirket için büyüme gösteren ikinci çeyrek gelirlerini bildirdi. Apple, geçen yıl bu zamana göre yüzde 1’lik bir artış için iyi olan 58,3 milyar dolarlık gelir ve 2.55 dolarlık hisse başına kazanç bildirdi. Bloomberg’e göre analistler 53,8 milyar dolar gelir ve hisse başına alınan kazanç 2,23 dolardı.

CEO Tim Cook bir basın açıklamasında “COVID-19’un görülmemiş küresel etkisine rağmen, Apple’ın hizmetlerde tüm zamanların rekoru ve üç aylık rekorlar nedeniyle büyüdüğünü bildirmekten gurur duyuyoruz” dedi . “Bu zor ortamda kullanıcılarımız, bilgilendirilmiş, yaratıcı ve üretken olmak için Apple ürünlerine fazla bir şekilde güveniyor.

Şubat ayında Apple, yatırımcıları dünyanın dört bir yanındaki iPhone tedarikinin kısıtlı olması ve Çin’deki ürünlerine yönelik buradaki salgının yüksekliği nedeniyle talebin azalması nedeniyle ikinci çeyrek kazanç kılavuzuna ulaşmayacağı konusunda uyardı. AirPods ve Apple Watch, Apple’ın işinin bir kısmını yıllık %23 büyümeye yönlendirdi.

Çoğu donanım satışları düştüğünde, Apple, hizmet işlerinin (Apple TV Plus, Apple Arcade, Apple Music ve daha fazlasını içeren) bu çeyrekte parlak bir yer olacağını ummalıydı, çünkü birçok insan zamanının çoğunu evde geçiriyor ve bu, hizmetlerin 13,3 milyar dolarlık rekor bir gelir elde etmesiyle isabet oldu. Bir yıl önce bu rakam 11.5 milyar dolardı.

Apple’ın ABD’deki ve diğer yerlerdeki perakende mağazaları – Çin anakarası ve Güney Kore’deki biri hariç; onlar zaten yeniden açıldı – sağlık yetkilileri insanları sosyal uzaklaşma yönergelerine uymaya ve mümkünse yoğunluğu azaltmaya teşvik ettikçe Mart ayının ortalarından beri kapatıldı. Ancak Cook bugün Bloomberg’e Avusturya ve Avustralya’daki yerlerin önümüzdeki iki hafta boyunca kapılarını tekrar açmaya başlayacağını söyledi. Apple, perakende satış kararlarını “belirli bir yerdeki koşullara bağlı olarak şehirden, ilçeden ilçeye” alacaktır.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Written By

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editörün Tavsiyeleri

Apple

Apple platformuna uygulama geliştirirken kullandığımız Pods (Pod veya Cocoapods) Apple Sillicon işlemcili yeni nesil Mac ve Macbook cihazlarda problem çıkartabiliyor. Bu makalede ise bu...

Apple

ABD merkezli teknoloji ve yazılım devlerinden Apple, iPhone SE 2022 modelini tanıttı. 5G bağlantı teknolojisi ve A15 Bionic yonga seti güncellemesi ile gelen akıllı...

Apple

Cupertino merkezli teknoloji ve yazılım devi Apple, 8 Mart 2022 saat 21.00 itibari ile düzenlendiği lansman etkinliğinde yeni teknolojilerini tanıttı ve lansman sonrasında ise...

Apple

Cupertino merkezli teknoloji ve yazılım devi Apple‘ın en son 2024 yılında bir araba piyasaya süreceğini ve bu konuda Toyota veya bir başka Japon otomobil...

Advertisement