Yeni Nesil iPad mini Tanıtıldı: Fiyatı Ne Kadar?

Cupertino merkezli yazılım ve teknoloji devi Apple, 14 Eylül 2021 saat 20.00 itibari ile yeni ürünlerini tanıtacağı lansmanına başladı ve etkinlikte ilk olarak yeni iPad ve iPad Mini modellerini tanıttılar. Yeni nesil iPad mini tıpkı geçtiğimiz lansmanda tanıtılan iPad Air ile aynı tasarıma sahip.

True Tone ve Wide Color teknolojileri ile gelen 8.3 inç boyutunda Liquid Retina ekrana sahip olan yeni nesil iPad Mini dört farklı renk seçeneği ile birlikte geliyor; Mor, Gold Rose, Gold ve Space Gray, ayrıca yeni nesil iPad mini 500 nit ekran parlaklığına sahip, Touch ID desteğini bulunduruyor.

Kamera tarafına gelecek olursak; fOCUS f/1.8 diyafram aralığına sahip 12 MP çözünürlüğe sahip arka kamera bulunuyor. Ön tarafta ise 122 dereceye sahip yine 12 MP çözünürlüğünde Ultra Geniş Açıya sahip ön kameraya yer alıyor ve yeni iPad Pro modellerinde olduğu gibi Center Stage teknolojisi de yeni iPad Mini’de bulunuyor.

5G teknolojisini destekleyen iPad Mini 2021, saniyede 3.5GBPS indirme hızına sahip ve 10 kat daha hızlı veri transferi yapabiliyor. Neural Engine (Makine öğrenimi) desteğine sahip tablette işlemci hızı yüzde 40 artış gösterirken grafik birimi tarafında yüzde 80 daha hızlı bir işlem gücü bulunuyor.

2021 iPad mini ne kadar?

Tasarımı değişen 2021 iPad mini ülkemizde 5.799 Türk Lirası başlangıç fiyatı ile satışa çıkacak; 64 GB depolama alanı ve Wi-Fi + SIM desteği varyant 7.499 Türk Lirası, 256GB depolama ve yine SIM desteği varyantı ise 9.199 Türk Lirası fiyat etiketi ile satışa çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir