BlockFi, Bileşik Faizli Kripto Para Yatırma Hesabı Sunuyor

BlockFi, Bileşik Faizli Kripto Para Yatırma Hesabı Sunuyor

BlockFi, Bileşik Faizli Kripto Para Yatırma Hesabı Sunuyor

Cryptocurrency ödünç verme işlemi BlockFi, bileşik faiz sağlayan bir kripto mevduat hesabı başlattı. Salı günü

Cryptocurrency ödünç verme işlemi BlockFi, bileşik faiz sağlayan bir kripto mevduat hesabı başlattı.

Salı günü çıkan habere göre, BlockFi Faiz Hesabı‘nın (BIA) şu anda aktif olduğunu ve müşterilere kriptokür para biriminde aylık olarak ödenen yıllık yüzde 6’lık bir faiz oranı sunduğunu söyledi. Bu aylık faiz daha sonra yüzde 6,2 yıllık yüzde verim veya APY üretmek için birleştirilebilir olacak.

BlockFi pazarlama müdürü Brad Michelson diyor ki;

“Bu, kripto yatırımcılarının finansın en güçlü araçlarından biri olan bileşik faiziyle zenginleşmelerini sağlıyor.

BlockFi, dünyanın dört bir yanından kullanıcıların tekliften ilgi kazanmak için bitcoin (BTC) veya eter (ETH) yatırabildiğini ve fonlarını geri çekebileceğini belirtti.

Duyuruya göre, hesaplar Cameron ve Tyler Winklevoss tarafından ortaklaşa kurulan Gemini Trust Company‘de gözaltına alındı. Gemini VakfıNew York Finansal Hizmetler Departmanı tarafından düzenlenir ve aynı zamanda gözaltında tuttuğu dijital varlıklar için sigorta teminatı sunar.

BIA, geleneksel bir tasarruf hesabının kripto versiyonuna benziyor olsa da, Michelson CoinDesk’e, ürünün “bir bankadaki bir tasarruf hesabı gibi federal hükümetin desteğiyle gelmediğini” söyledi. Yürütücü ayrıca, BlockFi’nin işinin kurumlara kripto kredileri sağlamayı da içerdiğinden, bitcoin ve eter fiyatları düşse bile ödenen faizleri karşılayabileceğini belirtti. 

Michelson dedi ki;

“Kriptoyu BlockFi’den ödünç alan kurumlardan daha fazla ücret alıyoruz, ardından emanetçilere öderiz”

Firmanın rakamlarına göre, BIA ilk kez bu yılın başında beta sürümünde piyasaya sürüldü ve halihazırda perakende ve kurumsal yatırımcılardan 10 milyon dolarlık varlığa sahip. Aralık ayında, BlockFi, diğerlerinin yanı sıra Mike Novogratz’ın Galaxy Digital Ventures ve Anthony Pompliano‘dan Morgan Creek Digital‘in de katılımıyla Akuna Capital liderliğinde bir turda 4 milyon dolartopladı.

Ayrıca, geçtiğimiz Temmuz ayında Galaxy Digital liderliğindeki bir raundda 52.5 milyon dolar topladı ve 2018’in başında ConsenSys Ventures, SoFi, Kenetic Capital ve diğerlerinden destek alarak 1.55 milyon $daha güvence altına aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir