Connect with us

Hi, what are you looking for?

Finans

Coinbase, Ripple (XRP) Satışını Durdurdu!

Coinbase, resmi bir blog gönderisine göre (Coindesk aracılığıyla) bugün kripto para borsasında Ripple (XRP)’nin tüm işlemlerini durdurduğunu duyurdu. Bugün bazı alım satım işlemleri kısıtlandı ve tam askıya alma işlemi 19 Ocak 2021 PT 10.00’da gerçekleşecek. Coinbase en büyük kripto para borsasıdır ve XRP gibi bir para birimini askıya almak, SEC davası çözülmeden önce bile doğal olarak para biriminin geleceği hakkında şüphe uyandırır.

Coinbase, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) XRP’nin orijinal yaratıcısı Ripple aleyhine açtığı davanın “ışığında” XRP’yi askıya alma kararını verdiğini söyledi. Askıya alma yürürlükteyken, insanlar artık XRP’yi Coinbase’de alıp satamayacaklar, ancak yine de XRP cüzdanlarından para yatırıp çekebilecekler.

Ripple (XRP)

Her şeyi başlatan takımda, SEC’in ana endişesi bir XRP’nin gerçekte ne olduğudur. SEC, XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu ve bu şekilde ele alınması gerektiğini iddia ediyor.

Bu, Ripple‘ın eski CEO’sunun ve şu anki CEO’sunun, herhangi bir yatırım yapmadan önce XRP’nin risklerine erişmek için gerekli olan çeşitli ek bilgileri ifşa etmekten sorumlu olması gerektiği anlamına geliyor. Ripple, elbette, tam tersine inanıyor. Ripple’a göre XRP bir para birimidir ve bu nedenle SEC’in yetki alanına girmez.

Coinbase, XRP’yi askıya almak için en yüksek profilli borsadır, ancak Bitstamp ve OK Coin gibi diğer borsalar, SEC’in yasal işleminin ardından benzer kararlar aldı. Bir davanın basit bir şekilde duyurulmasıyla SEC, XRP’nin kısa vadeli geleceğini çoktan etkiledi.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Written By

Siberdefter'de Chief Executive Officer

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editörün Tavsiyeleri

Advertisement