Connect with us

Hi, what are you looking for?

Finans

Paribu, Danışma Kurulu Kuruyor!

Türkiye’nin önder kripto para muamele platformu Paribu, Danışma Kurulu ile global standartları belirleyen muamele hizmetini geliştirmeye devam ediyor. Paribu, alanında uzman adlardan oluşan Danışma Kurulu ile Türkiye’de kripto para ekosistemine öncülük etmeyi sürdürecek.

Kullanıcılarına hızlı, rahat ve emin kripto para muamele hizmeti sunan Paribu’nun Danışma Kurulu’nda Bikem Kanık, Cemil Şinasi Türün, Hulki Okan Tabak, Turan Sert ve Yakup Bayrak bulunuyor. Paribu Danışma Kurulu, dijital mevcudiyet muamele hizmetleri, blokzincir çalışmaları, alan kişi deneyimi, risk yönetimi şeklinde mevzularda Paribu’ya ve ekosisteme katkı sağlamayı hedefliyor. Danışma Kurulu üyeleri ek olarak kamuoyuna doğru malumat aktararak Türkiye’de kripto paranın bilinirliğine katkı sunacak.

Paribu CEO’su Yasin Oral, Paribu’nun mahalli ölçekteki başarılarını globale nakliyat sürecinde alanında uzman isimlerle bir araya gelmenin hem Paribu’ya aynı zamanda sektöre büyük katkı sağlayacağını vurguladı. Yasin Oral, “Dünya standartlarını belirleyecek ölçüde dijital mevcudiyet hizmeti sunma ve kripto paraların gündelik yaşamdaki kullanımını yaygınlaştırma yolculuğumuzu Danışma Kurulumuzun katkılarıyla sürdürüyoruz. Paribu Danışma Kurulu’na katılan kıymetli isimlerle bu yolda attığımız adımlar daha da kuvvetli hale geldi” dedi. 

Bitcoin - siberdefter kripto para haberleri
Bitcoin

Kanık 25 senelik kariyeriyle Paribu’da

25 yılı aşkın kariyerinde bir ekonomist ve finans profesyoneli olarak birçok değişik alanda hizmet veren Bikem Kanık, bankacılık ve finans alanında başladığı iş hayatında, menkul değer yatırım danışmanlığı, portföy yöneticiliği, gömü müdürlüğü, kurumsal finansman müdürlüğü, mahalli ve internasyonal firmalarda iş geliştirme ve strateji direktörlüğü yaptı. Türkiye’nin risk yönetimi alanındaki servis ihtiyacını görüp kendi risk yönetimi şirketini kuran Kanık, idare kurulu üyelikleri, danışmanlıkları ve denetleme kurulu üyelikleri şeklinde görevlerini sürdürüyor.

Türün, blokzincir tecrübesini paylaşacak

30 yılı aşkın süredir fintech ve marketing dünyasında çalışan Cemil Şinasi Türün, bugüne kadar bilgisayar oyunlarından 3d sanal dünyalara kadar pek oldukca emek verme yaptı. Yerli ve internasyonal şirketler için kampanyalar hazırladı. Blokzincir, kripto para ve dijital mevcudiyet mevzularında projeler üretti. Türün, halen muhtelif hususi ve amme kuruluşlarına blokzincir teknolojisi mevzusunda danışmanlık, Boğaziçi Üniversitesi’nde de aynı mevzu üstüne part-time ders vermektedir.

Tabak, finansal süreçlerdeki deneyimlerini teknoloji ve blokzincir ölçeğinde değerlendirecek

Hulki Okan Tabak 1992’de Robert Kolejden mezun oldu, arkasından Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü tamamlamış oldu ve Bilgi Üniversitesi’nde İşletme yüksek lisansı yaptı. Çeşitli finans kurumlarında çalıştıktan sonrasında 2002-2017 döneminde teşebbüs sermayesi alanında fon yöneticisi olarak çalıştı.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Bu devrin mühim bir kısmında İş Girişim Sermayesi ve AIG Capital Partners bünyesinde aralarında Mars Sinema, Step Halı, For You, numnum ve Radore şeklinde şirketlerin de olduğu yatırımlarda vazife aldı. Yatırımların finansal süreçleri haricinde idare kurulu üyeliği ve icra kurullarında yer alarak portföy şirketlerinin stratejik ve operasyonel süreçlerine de dahil oldu. 2018 sonrasında, teşebbüs sermayesi dönemindeki erken hiyerarşi ve teknoloji işlerine odaklanma sonucuna paralel olarak bu alandaki projelerle ilgileniyor.

Finansal teknoloji alanında en coşku verici işlerin kripto para ve blokzincir çevresinde yapıldığı düşüncesiyle bu mevzuda malumat sahibi oldukca bu mevzuda yazmaya ve malumat paylaşmaya başladı. Ayrıca resim mevzusundaki okul yıllarından idame eden çalışmalarını değişik kanallardan paylaşıma açtı. 

Sert, finans ve teknoloji alanındaki uzmanlığıyla Paribu’da

Boğaziçi Üniversitesi İşletme (BA, 1995) ve Harvard Business School (MBA, 2001) mezunu olan Turan Sert, finans ve teknoloji ağırlıklı kariyerine Arthur Andersen’da kontrol ve Garanti Bankası’nda yatırım bankacılığı ile başladı. Booz Allen New York ofisinde üç sene devam eden idare danışmanlığı sonrası 2005 senesinde Türkiye’ye döndü. Çeşitli Fiba Grubu iştiraklerinde murahhas azalık veya idare kurulu üyelikleri ve 2014-16 yılları içinde Özyeğin Üniversitesi’nde CBO’sevinç görevinde bulundu. Önce kuruluşundan itibaren arasında yer almış olduğu Girişim Fabrikası, oradan da 2016 senesinde kurduğu teknoloji girişimi ile Türkiye’deki ekosistemin büyümesine katkı sağladı. Blockchain Türkiye vasıtasıyla 2019 senesinde yayımlanan “Sorularla Blockchain” adlı bir kitabı da bulunmaktadır.

Dijital dünyada girişimciliğin uzman adı Bayrak, deneyimlerini aktaracak

Saint-Joseph Fransız Lisesi’ni bitirdikten sonrasında Boğaziçi Üniversitesi’nde yükseköğrenimini tamamlayan Yakup Bayrak, kariyerine Türkiye’nin ilk web girişimlerinden akampus.com’da başladı.

Dijital dünyada 14 yılı aşkın vakit emek harcamalar icra eden Bayrak, Pure New Media ve Bilge Adam şeklinde şirketlerde üst seviye yöneticilik görevlerinde bulundu.

Bayrak’ın ilk girişimi 2009’da hayata geçirdiği KeyFruit oldu. Ardından tasavvur stüdyosu SHERPA’yı, Türkiye’nin ilk “growth hacking” girişimi DAM Growth Hackers’ı, workshop’lar tasarlayan Dijital Stüdyo’yu, “girişimci dostu teşebbüs” olarak vasıflandırılan ciz.io’yu ve Türkiye’nin edinim tasarımı alanındaki ilk camia portalı olan SHERPA Blog’u kurdu.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Paribu Hakkında:

2017 senesinde Yasin Oral’ın öncülüğünde kullanıma oluşturulan Paribu, kullanıcılarına hızlı, rahat ve emin kripto para muamele hizmeti sunuyor. 1,5 milyon kullanıcısı bulunan platformda 7/24 kesintisiz kripto para işlemi ve TL yatırma çekme işlemi yapılabiliyor. Paribu, 7/24 hizmet veren Destek Birimi’yle kripto para işlemlerini kolaylaştırıyor.

Written By

Siberdefter'de Chief Executive Officer

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editörün Tavsiyeleri

Finans

Mayıs ayına düşüşlerle damga vuran kripto para piyasası, 130 milyon dolar değer kaybederek 10 ayın en düşük seviyesine geriledi. Son günlerde Cardano, Solana, Polkadot,...

Blockchain

Blok zincir odaklı yerli yazılımların dünyaya açılmasıyla dikkatler Türkiye’ye çevrildi. Yerli teknoloji şirketleri blok zincir tabanlı Metaverse, NFT ve kripto para alanlarında, teknolojik altyapısı...

Kripto Para

SpaceX, Tesla ve SolarCity’nin Kurucusu ve CEO’su Elon Musk, uzun süredir Twitter hesabından yaptığı kripto para birimleri hakkındaki paylaşımları sık sık gündemimize geliyordu ve...

Kripto Para

2021 yılı blok zinciri (blockchain) ve kripto para birimleri (cryptocurrency) oldukça popüler hale geldi ve 2022 yılı itibariyle de günlük yaşantımıza ufak ufak girmeye...

Advertisement