Connect with us

Hi, what are you looking for?

Finans

Web Siteleri Nasıl Para Kazanır?

Günlük hayatımızın büyük bir kısmı internette geçiyor ve ister istemez gün içerisinde bir çok web sitelerine giriyoruz ve burada vakit geçiriyoruz. Hepimizin en çok vakit geçirdiği web siteleri genelde sosyal medya platformları iken ikinci sırada genellikle haber siteleri yer alır.

Şarkı Sözleri Sitesi, Resim Sitesi, Nasıl Yapılır siteleri, forum siteleri, haber siteleri, video siteleri hepimizin mutlaka girip çıktığı web sitelerinden birisi. Peki web siteleri nasıl para kazanıyor? Bu masrafları nasıl karşılıyorlar merak ettiniz mi?

Web Sitesinden Para Kazanma Yöntemleri

1. Google AdSense Reklamları

Google, Bizlerden Gizli Otel Uygulaması Geliştiriyormuş! - Siberdefter
Google, Bizlerden Gizli Otel Uygulaması Geliştiriyormuş!

Google, bizim sitelerimizi ve sitelerimizde yayınladığımız içerikleri insanlarla buluşturmanın yanı sıra sitelerimizden para kazanabilmeyi sağlıyor. Google AdWords ya da diğer reklam ağları üzerinden aldığı reklamları Google AdSense platformuna üye web sitelerinde göstererek yayıncılara para kazandırır.

Google AdSense üyesi bir web sitesinin günlük/haftalık ve aylık kazançları sabit değildir. Web sitelerinde gösterilen Google Reklamlarının metrikleri sürekli değişiklik gösterdiğinden bir reklam tıklamasına şu kadar, bin reklam gösterimine şu kadar kazanç sağlanılıyor demek yanlış olur.

2. Ücretli Makale

Web site sahipleri sitelerinin kategorisine göre bir firmadan, bir kişiden, bir ajanstan ya da bir markadan ücret karşılığında makale yayınlayarak gelir elde edebilir. Google AdSense programına göre daha fazla getiri sağlar.

Makale nedir?

Makale, herhangi bir konu üzerinde, bir görüş ya da bir düşünceyi savunmak ve karşı tarafa kanıtlamak için yazılan yazı türüne denir. Genellikle Gazete ve dergilerde yayımlanır. Bir gerçeği açıklamak, bir konuda görüş ve düşünceler öne sürmek ya da bir tezi savunmak, desteklemek için yazılan yazılara da “makale” denmektedir.

3. Özel Reklamlar

Bir kişiden, bir firmadan, bir ajanstan ya da bir markadan belirlenmiş periyotlarda ödeme almak üzere bir web sitesi sahibi özel reklamlarla kazanç elde edebilir. Tıpkı Google Reklamları tarzında sitenin belirli bir bölümünde belirli bir süre zarfı içerisinde gösterilir ve ücreti reklam veren ile reklam alan arasında öncesinden belirlenmiştir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

4. Satış Ortaklığı

Günümüzde oldukça fazla rağbet gören Satış Ortaklığı yöntemi, web sitelerinin en çok tercih kazanç yollarından bir tanesi. Bir markanın ürününü kendi sitesinden önererek gerçekleştirdiği satışlardan yüzde oranından ya da satış başına komisyondan kazanır.

Written By

Siberdefter'de Chief Executive Officer

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editörün Tavsiyeleri

Advertisement