Connect with us

Hi, what are you looking for?

Giyilebilir Teknolojiler

Razer’dan RGB Aydınlatmalı Maske!

Razer, dünyanın en akıllı maskesini yaptığını iddia ediyor: Project Hazel adlı yeni yeniden kullanılabilir N95 maskesini. İnsanlarla sohbet ederken dudak okumaya ve yüz ipuçlarını görmeye izin vermek için şeffaf olan, su geçirmez ve çizilmeye karşı dayanıklı geri dönüştürülmüş plastikten yapılmış parlak dış kabuğu olan bir konsept tasarımdır.

Şu anda ekli bir fiyat veya çıkış tarihi yoktur. Razer, Project Hazel’i cerrahi bir N95 olarak adlandırıyor, ancak henüz Gıda ve İlaç İdaresi, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri veya İş Güvenliği ve Sağlık İdaresi’nden gerekli onay ve sertifikaları almadı. The Verge’e yaptığı açıklamada Razer, maskenin geliştirilmesine yardımcı olan bir tıp uzmanları ve bilim adamları ekibi ile birlikte çalıştığını söyledi.

Bu maskenin temel özellikleri, ağzınızı çevreleyen iki dairesel bölgesinde bulunur. Havalandırma için kullanılırlar ve cihaza neredeyse fütüristik bir gaz maskesi görünümü verirler. Razer, Project Hazel’in aktif disk tipi vantilatörler kullanacağını, solunan havanın yanı sıra solunan CO2’yi filtrelediğini iddia ediyor. Şirket, COVID-19 virüsü ve diğer yaygın patojenler dahil olmak üzere havadaki partiküllerin yüzde 95’ini filtrelemek için sertifika alacağını ekliyor.

Bu ventilatörler çıkarılabilir ve yeniden şarj edilebilir, ancak Razer hala iki önemli faktörle ilgili ayrıntıları ortaya koyuyor: ne kadar süre etkili olacakları ve yeni bir vantilatör zamanı geldiğinde kullanıcıyı nasıl uyaracağı. Bir sözcü The Verge’e ventilatörlerin uzun ömürlülüğünün hala test edildiğini ve filtrelerin değiştirilmesi gerektiğinde, Razer, kullanıcıların bir mobil yardımcı uygulama aracılığıyla bilgilendirileceğini öngörüyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Written By

Siberdefter'de Chief Executive Officer

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editörün Tavsiyeleri

Advertisement