Connect with us

Hi, what are you looking for?

Haberler

SON DAKİKA: Türk Gemisi Nijeryalılar Tarafından Rehin Alındı!

Batı Afrika ülkelerinden Gine’nin açıklarında yer alan M/V Mozart isimli Türkiye’ye ait bir gemi, silahlı Nijeryalılar tarafından rehin alındı. İlk istihbaratlara göre, gemi mürettebatından bir kişi öldürüldü, 15 kişi ise korsanlar tarafından kaçırıldı. Geminin dördüncü kaptanlarından Furkan Yaren ise “Kör bir biçimde seyir yapmaktayım” dedi.

Gine açıklarında, Sao Tome’nin 100 deniz mili kuzeybatı bölgesinde bulunan M/V Mozart Türk Gemisi, Nijeryalı korsanlar tarafından rehin alındı. Nijerya’ya ait Lagos kentinden Güney Afrika’ya ait Cape Town kentine gitmek için yola çıkan gemide 19 kişilik bir mürettebat olduğu bildirildi.

Gemideki mühendislerden biri öldürüldü!

M/V Mozart Türk Gemisinin dördüncü kaptanı Furkan Yaren

Gemiden gelen ilk istihbarata göre, gemi mürettebatına ait 15 kişinin korsanlar tarafından kaçırıldığını öğrendik. Geminin dördüncü kaptanlarından Furkan Yaren, gemiye ait kablolardan yalnızca radar hariç hepsinin söküldüğünü ve korsanların emrettikleri rotada ilerlediklerini belirtti.

Bunlara ek olarak Kaptan Furkan Yaren’in belirttiklerine göre gemide yer alan ikinci mühendis Farman Ismayılov ise korsanlar tarafından öldürüldü.

Kaynak: Sözcü

Advertisement. Scroll to continue reading.
Written By

Siberdefter'de Chief Executive Officer

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editörün Tavsiyeleri

Advertisement