Connect with us

Hi, what are you looking for?

İnternet

Instagram’da Kapanan Hesap Nasıl Açılır?

Instagram Kapanan Hesabı Açma konusunda herkesin başına mutlaka gelebilecek durumlardan bir tanesi. Peki Instagram tarafından kapatılan hesapları nasıl açabiliyoruz, Instagram hesabımız suçsuz yere kapatılsa bile açılır mı bu makalede buna cevap olacağız.

Instagram, platformu korumak amacı ile bir algoritmaya sahiptir ve bu algoritmalar düzenli olarak belirli hesapları kapatır. Örneğin hesabınız korumalı değilse ve spam olarak görülüyorsa Instagram bu hesabı otomatik istanbul escort kapatır.

Instagram hesapları neden kapanır?

  • Sürekli hesap takip ediyorsa*
  • Ardı ardına fazla fotoğraf beğeniyorsa*
  • Ardı ardına fazla yorum yapıyorsa*
  • Birden fazla hesaba mesaj gönderiyorsa*
Instagram'da Hikaye Paylaşarak Para Kazanmak
Instagram’da Hikaye Paylaşarak Para Kazanmak

*Bu işlemler bir dakika içerisinde fazlaca tekrarlanıyorsa geçerlidir.

Bu tip durumlar gerçekleştiğinde hesabınızın kapatılma olasılığı yüksektir. özellikle hesabınız yeni açıldıysa, profil fotoğrafı yoksa, e-posta adresi doğrulanmamışsa, telefon numarası eklenmemişse, iki faktörlü doğrulama açık değilse olasılık artar.

Kapatılan Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

Instagram kendini ve kullanıcıyı koruyan bir sisteme sahiptir bu nedenle suçsuz yere kapatılan ve kötü niyetli kişiler tarafından suistimal edilmek için kapatılan hesaplara yardımcı olmak için bir forma sahiptir.

Buradaki formu doldurarak Instagram’a talep gönderin. Yaklaşık bir dakika içerisinde mail adresinize Facebook tarafından bir mail gelecek ve mail içerisinde hesabınızın açılması için yapmanız gerekenler anlatılacak.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Genelde bir kağıda mail içerisinde verilen kodu okunur şekilde yazmanız ve hemen akabinde o kodun altına adınızı, soyadınızı ve Instagram kullanıcı adınızı yazmanızı akabinde bu kağıdı iki elinizin ve yüzünüzün gözükeceği şekilde fotoğraf çekerek tekrardan Facebook’a iletmeniz istenilecektir.

Bu işlemi yaptıktan hemen sonra kapatılan Instagram hesabınızı açılacaktır. Bir dahaki sefere dikkat etmeniz dileğimle…

Written By

Siberdefter'de Chief Executive Officer

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editörün Tavsiyeleri

Advertisement