Connect with us

Hi, what are you looking for?

İnternet

Yeni Nesilin Teknolojisi 5G

Gün geçtikçe teknoloji ilerliyor ve hayatımızda büyük etkenler oluşturuyor. Yeni nesilin kablosuz teknolojisi 5G, test aşamasında olduğu için Şuan erişilebilen noktaların sayısı azdır, fakat 5G’nin ağ altyapısının kurulduğu dünya genelindeki ülkelerin sayısı ise yüksek olarak kayıtlara geçmiştir. İnsanların 5G teknolojisini istemesinin en büyük etkenleri ise, dördüncü nesil teknolojisinden yaklaşık 10 kat daha hızlı olmasıdır. İlerki zamanlarda hayatımızıda çok büyük rol oynayacağını tahmin ettiğimiz bu 5G, tam olarak nedir ve özellikleri nelerdir ?

Özellikleri nelerdir?

Güvenilir bir mobil iletişim hizmeti sağlanmasının yanı sıra, güçlü ve hızlı veri aktarımlı, yüksek kapasiteli, gecikme suresi az olup düşük maliyetli bir şekilde sunulmasıda planlanıyor. Böylece kablosuz iletişim sistemlerinde karşılaşılan birçok sınırlamanın da aşılması mümkün olabilecek ve birden fazla cihaza hizmet verebilecek. 5G ağının önceki sistemlere göre daha akıllı olması bekleniyor. Şu anda günüzümdeki İnternet, sadece Wi-fi ile çalışmaktadır. Ancak 5G teknolojisi ile büyük küçük tüm akıllı cihazlar birbirleriyle etkileşim halinde olabilecektir. Bu gibi Özellikleri duyan insanlar, yüksek çözünürlüklü güvenlik kameraları ve sanal gerçeklik gibi fizik terapi uygulamaları üzerinde geliştirme yapıyorlar.

Written By

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editörün Tavsiyeleri

Teknoloji

Daha iyi bir gelecek için yeniliklere odaklanan OPPO’nun Hindistan’da kurduğu laboratuvar, dünyada 5G teknolojilerini geliştirme konusunda önemli çalışmaları üstlenecek. OPPO, Hindistan’da kamera, güç-pil ve...

Advertisement