YouTube TV'yi App Store'da kaldırdı

YouTube TV'yi App Store'da kaldırdı

YouTube TV, App Store’dan Kaldırıldı

Youtube, YouTube TV’yi App Store’dan kaldırılıyor mu? Siber Defter ekibi olarak ayrıntıları sizlere sunduk…

Youtube TV aboneleri bu mesajı dikkate alsın!

Bu hafta müşterilere gönderilen bir e-postaya göre Mart ayından itibaren tamamen kapanacak. Youtube TV için App Store‘u kullanarak ödeme yapmamanızı öneririz. MacRumors e-postasında bunlara dikkat ettik, ancak en önemli ayrıntı olarak, YouTube TV‘ye App Store abonelikleri desteğinin 13 Mart’ta tamamen sona eriyor olmasıdır.

Diğer en önemli ayrıntı ise hala Apple cihazlarda YouTube TV izlemenin mümkün olacak olmasıdır. Google‘a doğrudan ödeme yapmanız yeterlidir.

YouTube TV e-postasına göre hizmetin neden App Store’dan kaldırılacağı tam olarak söylenmedi ancak tahmin yürütürsek Apple, App Store‘daki herhangi bir uygulama için, uygulama içi satın alma işlemlerinde yüzde 30 komisyon alıyor, sebebi bu olabilir.

YouTube TV Uygulaması, Apple Komisyon Kestiği için kaldırıldı

YouTube TV'yi App Store'da kaldırdı
YouTube TV’yi App Store’da kaldırdı

Öte yandan Google, insanlara doğrrudan YouTube TV için ödeme yapmasını ve şartsız bir şekilde işlemlerini gerçekleştirebilme imkanını sağlayabilir.

Google bu davranışın kendisinin tam olarak masum olmadığını anlamalı. Google Play Store’da uygulamaları olan geliştiriciler de uygulama içi satın alma işlemlerinde yüzde 30 komisyondan vazgeçiyor. Duymuş olabileceğiniz popüler bir video oyunu, Android‘de ünlü olarak Play Store‘da bir slot olmadan sevk edildi, böylece yayıncı Epic Games yüzde 30 ücretten kaçındı.

Bu yüzde 30 rakamı dijital pazarlarda, özellikle video oyunları satışında uzmanlaşmışlar için oldukça standarttır. Google artık Apple’a ödeme yapmak istemiyor gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir