Joker ve Allame Ortak Albüm Çıkarıyor

Türk Rap Sanatçılarından Joker ve Allame, Twitter üzerinden birbirine keyifli gönderme içeren tweet paylaşımları ile ortak bir rap albümü üzerinde çalıştıklarını ve çok kısa bir süre içerisinde piyasaya süreceklerini duyurdu. Albümün kaç parçadan oluşacağı ve ne zaman yayınlanacağı henüz belli değil.

Joker'in twitter payalaşımı
Joker’in twitter payalaşımı

Rap Sanatçısı Joker, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda şu sözleri dile getirdi: Biz Türk Rap’in 2 kişilik temel taşıyız. Görüşmesek de,buluşmasak da, atışsak da, herbirimizin ayrı ayrı şaka şaka ☺️ @hamzaallamegul

Allame'nin twitter paylaşımı
Allame’nin twitter paylaşımı

Rap Sanatçısı Allame ise Joker’in ilgili tweetine istinaden yanıt olarak şu sözlerle cevap verdi: E oyalama insanları o zaman, şu parçaları bitir de salalım albümü @jokerresmi

Rap ne anlama geliyor?

Rap müzik; “kafiyeli ve ritmik bir şekilde sokak dili konuşmayı” temsil eden bir müzik türü adıdır ve istenildiği durumda müzikal gibi tarzlarda yapılabilmektedir. Rap’in bileşenleri “içerik”, “akış” ve “sunum”dan oluşmaktadır. Rap, spoken word’den farklıdır çünkü genellikle müzik eşliğinde gerçekleştirilir.

Allame Kimdir?

Rap Sanatçısı Allame
Rap Sanatçısı Allame

Sahne adı Allâme ile tanılan rap sanatçısının resmiyette ki adı Hamza Gül’dür, Türk rap müzisyeni, söz yazarı ve animatördür. 33 yaşındaki sanatçı 27 Temmuz 1987 tarihinde doğmuştur ve evlidir. 2018 yılında eşi Gülşah Boncuk ile evlenmiştir.

Joker Kimdir?

Rap Sanatçısı Joker
Rap Sanatçısı Joker

Joker sahne adı ile daha çok bilinen Mete Erpek, Türk rap sanatçısı ve söz yazarı. 6 Eylül 1987 tarihinde Eskişehir’de doğmuştur ve 33 yaşındadır. 2005 yılından günümüze kadar aktif olarak rap müzik yapmaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir