Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sinema

Tenet ve Wonder Woman 1984 Ertelendi

Tenet, Mulan ve F9 gibi filmler , gişede olmasa bile gişede 1 milyar dolara yakın bir şekilde brüt olabilir. Onları bu pandemi döneminde yayınlamak şirketler için bir zarara yol açabilir.

siberdefter-sinema
siberdefter-sinema

Wonder Woman 1984 ve Christopher Nolan’ın Tenet filmi ertelendi. Tenet şimdi 17 Temmuz yerine 31 Temmuz’da yayınlanacak. Başlangıçta 5 Haziran, ardından 14 Ağustos’ta galası yapılacak Wonder Woman ikinci gecikme olarak 2 Ekim’de yayınlanacak.

Toby Emmerich, “Bu karmaşık ve hızla değişen ortamda, 31 Temmuz’da dünyanın dört bir yanındaki tiyatrolara, kapsamlı ve küresel bir başarısı olan Christopher Nolan’ın ‘Tenet’i getirmesinden özellikle heyecan duyuyoruz,” dedi. Warner Bros. Pictures Group başkanı, Variety’ye yaptığı açıklamada “Büyük ekranda bir film izlemek istediğimizden ve Chris’in hayranlarını ‘Tenet’in açılış günü hayal edebileceğimizden de daha uzun sürdü. 17 Temmuz’daki 10. yıl dönümü için tiyatrolarda ‘Başlangıç’ başyapıtı yayınlanacak”

Wonder Woman 1984 ertelenmesi için bir tweet yayınlandı:

Nolan’ın Tenet’i sadece Warner Bros’taki herhangi filmlerden biri değildi. ‘yılın en büyük filmleri; Hollywood stüdyolarının pandemi tarafından getirilen bir dizi gecikmeyle karşılaştıktan sonra filmlerini yayınlamaya başlayıp başlayamayacakları bir tür turnusol testi haline gelmişti. Disney CEO’su Bob Chapek bunu açıkladı. Tenet  ile aynı zaman vizyona girecek film olan (bir “rakip filmi” olarak atıfta) Mulan. ViacomCBS CEO’su Bob Bakish, şirketinin kazanç çağrısında SpongeBob SquarePants’ın Ağustos ayı başlarında yayınlanmaya başlamasıyla umutlu olduğunu, sinema salonlarının tüm hızıyla geri döneceğini antalya escort söyledi.

Mulan, SpongeBob SquarePants ve bu yılın başından itibaren yaza itilen diğer filmlere ne olacağı belirsiz . Universal gibi bazı stüdyolar, gişe rekorları kıran filmlerini bu yıl bir sonrakine zamana itti. Hızlı ve Öfkeli serisinin dokuzuncu bölümü olan F9, Nisan 2021’de açılacak.

Her ne kadar tiyatrolar kamuya açık toplanma kısıtlamalarını kaldırmış olan eyaletlerde ve ülkelerde yeniden açılmaya başlamış olsa da, stüdyoların önceden planlayamayacağı tüketici davranışlar sıkıntı yaratıyor. Tiyatrolar açık olsa bile, insanlar uygun sosyal mesafe kapsamında olup olmadığına bakılmaksızın gitmek isteyecekler mi? Disney, Warner Bros, Paramount ve Universal gibi şirketler bunu tahmin etmeye çalışıyorlar.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Tenet, Mulan ve F9 gibi filmler , gişede olmasa bile gişede 1 milyar dolara yakın bir şekilde brüt olabilir. Onları bu pandemi döneminde yayınlamak şirketler için bir zarara yol açabilir. Bununla birlikte, filmlerin piyasaya sürülmemesi, 2020’nin piyasaya sürülmemiş filmlerden herhangi bir kar olmaksızın devam ettiği için büyük olasılıkla daha fazla finansal isabete yol açacaktır.

Scoob, Artemis Fowl ve Trolls World Tour gibi bazı filmler, tiyatro yayınlarını tamamen atladı, doğrudan talep ve akış hizmetlerinde birinci sınıf videoya geçiyor, ancak bunlar büyük destek direği özellikleri değil. Tenet’in , herkesin öğreneceği bir deney olması gerekiyordu, ancak şimdi gecikmesi daha fazla belirsizliğe yol açıyor.

Written By

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editörün Tavsiyeleri

Sinema

5 yıllık Ar-Ge çalışmalarıyla Türk sinemasını inovasyon kavramıyla tanıştıran film yapımcısı Nur Mehmet Munar, “Türkiye’de milyon dolarlık yapımlar iyi yönetilemediği için Hollywood ile rekabet...

Sinema

Profesyonel oyuncu Liam Neeson'ın başrolünde bulunudğu Made In Italy'den fragmanı yayınlandı. Made In Italy'nin fragmanında İtalya'da bir baba oğul hikayesine tanık oluyoruz. İtalya'nın harika...

Sinema

Disney, tema parklarından bir tanesini bize yaşatıyor! Filmde Emily Blunt ve Dwayne Johnson’ın başrollerini oynadığı Jungle Cruise filmi hakkında işte detaylar; Orman gezisi, dünyadaki...

Sinema

Birinci filmin yıldızlı ikonik üçlüsü Jurassic Park filmi herkes için oyuncularıyla geliyor ve Jurassic World 3 filmi için yönetmen onları doğruladı . Salı gecesi LA’de yapılan bir gösteride...

Advertisement