Connect with us

Hi, what are you looking for?

NFT

NFT ile sanat ve sanata yatırım her geçen gün büyüyor

NFT ile son zamanlarda sanata olan ilgi de büyük ivme kaydetmeye başladı. Sanatın ve sanatçının değeri artarken, sanatın bir yatırım aracına dönüşmesi tüm dünyada yatırım trendlerini farklı bir boyuta getirdi. Webtures CEO’su Kaan Gülten NFT’nin bu kadar büyük talep oluşturmasının arka planında yatan nedenleri aktardı.

Metaverse ile dijital sanat galerilerinde büyük yer bulacak olan NFT eserleri, gelecek için adeta yatırımlık birer sertifika niteliği taşıyor. NFT dünyasını yakından takip eden Girişimci Kafası kurucusu ve Webtures CEO’su Kaan Gülten “NFT bize sadece sanatın ve sanatçının değerinin değil, özgün ve limitli olan her şeyin gelecekte bulacağı anlam üzerinden değerlenerek talep oluşturduğunu görüyoruz” şeklinde konuştu.

Açıklamalarını sürdüren Gülten NFT’nin geleceğine, “NFT dünyası hızlı, şeffaf, özgün, adil ve sürdürülebilir bir gelirin de alt yapısını oluşturduğundan, sadece sanat üzerinden değil her türlü anlaşma, sözleşme ve ortak iş modelleri için de kullanılabilen akıllı sözleşmeler ile hayatımızın birçok alanında uygulandığına şahit olacağız” cümleleriyle dikkat çekti. 

İlk Türk NFT Girişimleri!

Dijital sanar eserleri ünlülerin de radarına girdi. NFT dünyasına Türkiye’den adım atan isimlerden biri de çizimlerini OpenSea pazarında sunan Cem Yılmaz oldu. Opensea platformu verilerine göre, 15 gün önce ilk NFT’sini satan Cem Yılmaz, bugün itibarıyla 45 NFT’sine alıcı buldu ve şu an açık artırma süreci devam eden 91 NFT’si var. Yapılan satışlardan 76,28 Ethereum yani yaklaşık 2 milyon 940 bin lira gelir elde ettiği görülüyor.

NFT dünyasına adını yazdırmaya hazırlanan bir diğer isim de, Webtures girişimiyle ve ardından oluşturduğu Girişimci Kafası Yayınları ile sektörün önemli isimleri arasında olan Kaan Gülten. NFT’nin değerine ve niteliklerine de değinen Gülten, “Bir eser ne kadar özgünse o kadar değerlidir” sözleriyle NFT’nin özgünlüğünü vurguladı. Şimdilerde Karikatürist Sinan Kılıç ile Fatty Meta Bohemians adlı bir koleksiyon hazırlayan Gülten, oldukça heyecanlı olduğunu, sanatın temelindeki özgünlüğü vurgulamasının, NFT’nin pek çok kişi tarafından benimsenmesinin en önemli nedeni olduğunu ifade etti.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Written By

Siberdefter'de Chief Executive Officer

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editörün Tavsiyeleri

Blockchain

Blok zincir odaklı yerli yazılımların dünyaya açılmasıyla dikkatler Türkiye’ye çevrildi. Yerli teknoloji şirketleri blok zincir tabanlı Metaverse, NFT ve kripto para alanlarında, teknolojik altyapısı...

Haberler

Portuma, blok zinciri ağı üzerindeki oyun içi reklam aracı olan dijital para birimi Portoken’ın ön satışının tamamlandığını duyurdu. Portuma ve Axell Studio Kurucusu Ozan...

Genel

Blockchain sektörü geliştikçe, politika yapıcıların ve endüstrinin  çok katmanlı, birlikte çalışabilir zincirleri gerçeğe dönüştürmek için standartlar oluşturması önemlidir. Ölçeklenebilirlik ile birlikte çalışabilirliği ve sürdürülebilirliği sektörün...

Advertisement