Instagram’dan Para Kazanabileceğiz 3 Yöntem!

Günlük yaşantımızın büyük bir kısmını kaplayan Instagram artık bir çok kişi için büyük bir gelir kaynağı haline dönüştü. Artık Instagram eski zamanlara nazaran bir iş kolu olarak görülüyor ve Instagram’da yürüttüğümüz işleri şirket statüsüne yükselterek vergilendirebiliyoruz.

Peki sabah-öğlen-akşam boş zamanlarımızı harcadığımız Instagram’dan nasıl para kazanabiliriz? hiç merak ettiniz mi? Özellikle pandemi dönemi ile birlikte insanların çok fazla merak ettiği internetten para kazanma yöntemlerinden bir tanesi ise Instagram.

Bugün Instagram üzerinden gelir elde edebileceğiniz üç farklı yöntemi sizlerle paylaşacağız ama şunu belirtememiz gerekir, hangi yöntem olursa olsun eğer bu yönteme emek vermez, vakit ayırmaz ve planlı ilerlemezseniz bu sizin için bir iş modeli olmaz.

Table of Contents

Instagram’da para kazanabileceğiz 3 yöntem

Instagram Canlı yayınlardan para kazanmak - Siberdefter
Instagram Canlı yayınlardan para kazanmak

1. Ücretli içerikler/reklamlar paylaşarak para kazanmak

Instagram’da takipçisi fazla, büyük bir kitleye hitap eden sayfanız varsa ücret karşılığında insanların ürünlerinin/yazılımının/işinin/ilanının/videosunun gibi bir çok reklam vermek istediği konunun reklamını profilinizde paylaşabilirsiniz.

Profilinizin biyografi kısmında reklam ve iş birliklerini kabul ettiğinizi belirtin ve sizinle nereden ulaşacaklarını vurgulayın ardından size dönen kişilerle konuşarak ortak noktada anlaşın.

Instagram'dan Para Kazanabileceğiz 3 Yöntem! - Siberdefter
Instagram’dan Para Kazanabileceğiz 3 Yöntem!

2. Markalarla işbirliği yaparak para kazanmak

Hepimiz bir çok ünlü kişinin markalar ile işbirliği yaptığını biliyoruz, peki bu nasıl mı oluyor? Öncelikle geniş kitleye eden bir Instagram hesabına sahip olmamız gerekiyor ve bu hesabın etkileşimleri oldukça yüksek, içeriğinin ise kaliteli olması gerekiyor.

Genelde bu kazanç modelinde markalar sizinle iletişim kurarlar, eğer ön plana çıkan bir hesaba sahipseniz ve içeriğiniz özgün, markayı etkiliyorsa sizinle işbirliği yapmak için mail göndereceklerdir.

Eğer içeriğinize güveniyor ve aklınızda seçtiğiniz bir marka ile yapabileceğiniz bir işbirliği planı varsa bunu uzun bir mailde anlatabilir ve markaya gönderebilirsiniz.

3. Instagram’da satış yaparak para kazanmak

Instagram’ın yakın zamanda tüm dünyaya sunduğu Instagram Shop (Mağaza) aracılığı ile el emeği bir üretim ya da stoklu satış yapabilirsiniz. Elinizde satabileceğiniz bir ürün yoksa dijital hizmet satışı yapabilirsiniz.

Grafik tasarımına, metin yazarlığına, seslendirmeye, animasyona ve benzeri konulara beceriniz varsa yine bu konularda hizmet vererek Instagram’dan kazanç elde edebilirsiniz.

UNUTMAYIN: Düzenli gelir akışı sağlamaya başladığınız zaman Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne “gelir vergisi” verme mükellefliğiniz vardır. Instagram’dan düzenli bir kazancınız oluşursa şirket kurarak bu kazancınızın ilgili vergilerini ödemeniz gerekecektir.

Bizleri Instagram’da takip edebilirsiniz (@siberdefter)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir