Telegram, WhatsApp ve Facebook ile Dalga Geçti!

WhatsApp‘ın Kullanım Sözleşmesini yenilemesi ile birlikte tüm dünyada büyük polemik başladı. Sosyal medya devi Facebook’a ait şirketin gerçekleştirdiği değişiklikte eğer kişisel verilerinizi Facebook şirketi ile paylaşmazsanız WhatsApp’ı 8 Şubat tarihinden sonra kullanamayacaktınız.

Konu ile ilgili insanlar bir çok söz söyledi hatta kimileri Telegram başta olmak üzere başka platformlara geçmeye başladı. Çok geç olmadan çevrimiçi mesajlaşma uygulaması devlerinden Telegram, WhatsApp ve Facebook ile dalga geçtiği bir tweet paylaştı.

Telegram messenger'ın facebook ve whatsapp ile dalga geçtiği tweet paylaşımı
Telegram messenger’ın facebook ve whatsapp ile dalga geçtiği tweet paylaşımı

İçerisinde Telegram’ın bile dahil olduğu WhatsApp Alternatifi 9 Uygulamayı sizler için listeledik. Ayrıca WhatsApp’ın yenilenen kullanım sözleşmesi hakkında detaylı bilgiye de sitemizden ulaşabilirsiniz.

Telegram nedir?

Telegram, çoklu platform desteği (Windows, macOS, Android, iOS vesaire) sunan, güvenli anlık mesajlaşma servisidir. Rus yazılımcı Pavel Durov tarafından geliştirilmiştir. Telegram istemcileri hem mobil hem de masaüstü sistemleri için mevcuttur. Uygulama ilk kez Ağustos 2013’te yayın hayatına başladı. 

1 thought on “Telegram, WhatsApp ve Facebook ile Dalga Geçti!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir