Connect with us

Hi, what are you looking for?

Metaverse

10 milyon sanal konut satılacak

Re/max Piramit Gayrimenkul‘un organize ettiği “Sektörün Bugünü ve Yakın Geleceği” adlı etkinlik İstanbul’da düzenlendi. Re/Max Piramit Gayrimenkul Sahibi ve Broker Hesna Yılmaz‘ın yanı sıra Ekonomist Prof. Dr. Ali Hepşen, Avukat Doğukan Ünüvar ve Koç Özge Toraman‘ı bir araya getiren etkinlikte emlak ve gayrimenkul sektörünün gündem konuları ve yakın geleceği konuşuldu. Re/max Piramit Gayrimenkul’un buluşmasında öne çıkan konu ise, yakın gelecekte tüm sektörleri etkilemesi beklenen “Metaverse” oldu. Sevgili tadında görüşmeler yapan beşiktaş escort kızları aramanızı bekliyor.

Etkinlikte, internetten sonra dijital dünyanın en önemli buluşu olarak nitelendirilen Metaverse evreninde 2022 ve 2023 yıllarında 10 milyon civarında sanal konut satılacağı ve bu durumun önemli bir ekonomi doğuracağı dinleyicilere aktarıldı.

Metaversete arsa alanların sayısı artacak

Yeni bir dijital dünya vadeden Metaverse teknolojisi, emlak ve gayrimenkul sektörüne yönelik ihtiyaçları da beraberinde getirecek. Sanal emlak uzmanı, risk yönetimi uzmanı ve emlak danışmanlığı yöneticisi gibi meslek grupları, Metaverse evreninde ilgi görecek meslekler arasında yer alacak. Metaverse evreninde vakit geçirenlerin odağında ise sanal araziler satın almak olacak. Yakın dönemde açıklanan istatistiklere göre Türkiye’de çok fazla ilgi görmeye başlayan ve 20 binden fazla parselin satıldığı Metaverse evreninde sanal arsa satan platformlara olan ilgi her geçen gün artış gösteriyor.

Sanal emlak fiyatları artış gösterecek

Metaverse evreninin tam olarak hayatımıza girmesiyle birlikte arsa alanların sayısında hızlı bir artış yaşanacak. Bu durum ayrıca 2022 ve 2023 yıllarında 10 milyon civarında sanal gayrimenkulün satılmasını da beraberinde getirecek. Uzmanlara göre sanal emlak ve gayrimenkul almak isteyen ülkeler sıralamasında Türkiye üst sıralarda yer alacak.

Hesna Yılmaz: “Sektörü bugünü ve geleceğini konuştuk”

“Sektörün Bugünü ve Yakın Geleceği” adlı etkinlikte konuşan Re/Max Piramit Gayrimenkul Sahibi ve Broker Hesna Yılmaz, sektörü yakinen ilgilendiren birçok konunun hem 2022 hem de sonrasında sektörü yeniden şekillendireceğini belirtti. Hesna Yılmaz: “Sektöre ve işimize değer katacak konuları konuştuğumuz buluşmamızda alanında önemli isimleri ağırladık. Gayrimenkul fiyat artışları, kira oranları, gayrimenkul hukuku, 2022 yılında piyasaların mevcut durumu ve sektöre yansımaları, girişimcilik, metaverse gibi sektörün bugünü ve geleceğini etkileyen konuları masaya yatırdık” dedi.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Prof. Dr. Ali Hepşen: “Yatırımcılar ve tasarruf sahipleri gayrimenkule yönelecek”

Etkinlikte konuşan Ekonomist Prof. Dr. Ali Hepşen ise 2022 yılında piyasaların mevcut durumu ve sektöre yansımaları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Ali Hepşen: “2022 arzın nispeten daha sınırlı ve piyasa talebinin daha yoğun olduğu dönemi beraberinde getirecek. Enflasyonist ortamda yatırımcıların ve özellikle tasarruf sahiplerinin gayrimenkule yöneleceğini düşünüyorum. Bu düşüncemdeki en büyük sebep, gayrimenkulün uzun vadede sadece Türkiye üzerinde değil dünya genelinde de enflasyona karşı yatırımcıyı, hem sağladığı sermaye kazancı hem de kira getirisiyle de mutlu etmesi diyebiliriz” dedi.

Written By

Siberdefter'de Chief Executive Officer

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editörün Tavsiyeleri

Metaverse

Metaverse teknolojisi fiziksel ve dijital dünyayı buluşturmaya devam ediyor. Yetişkinlerin %74’ü gelecek dönemde metaverse’e katılmayı düşünürken, dünyanın ilk sanal vatandaşı ise Maltalı Marija oldu....

Metaverse

Mekan içi tarım uygulamaları sektörünün 2026’ya kadar 24,8 milyar dolarlık bir hacme ulaşması bekleniyor. Blokzinciri ekosistemi, metaverse‘ün de bu büyümede önemli bir payı olacağını...

Metaverse

10’dan fazla rock müzik albümüne sahip olan “Zaferlerim”, “Aşktan Öte” gibi popüler şarkılarıyla tanınan Pentagram grubunun gitaristi ve film müzikleri bestecisi müzisyen Demir Demirkan,...

Blockchain

Blok zincir odaklı yerli yazılımların dünyaya açılmasıyla dikkatler Türkiye’ye çevrildi. Yerli teknoloji şirketleri blok zincir tabanlı Metaverse, NFT ve kripto para alanlarında, teknolojik altyapısı...

Advertisement