Connect with us

Hi, what are you looking for?

Oyun

Minecraft’taki Arılar hakkında bilmeniz gereken her şey

Buzzy Bees güncellemesi hakkında her şeyi öğrenme

Minecraft oyununun aldığı en son güncelleme, Minecraft için daha spesifik Arılar yeni hataların kovanını getirdi!

Dünya Yaban Hayatı Vakfı  (WWF) ile ortaklaşa çalışan  Mojang, bu küçük arı arkadaşları Minecraft dünyasına ekledi. Kasım 2019 itibariyle 400 milyondan fazla satılan ve 112 milyon aktif aylık oyuncuyla Minecraft, en kapsamlı ve çeşitli oyun topluluklarından birine sahiptir.

Minecraft’taki Arılar hakkında bilmeniz gereken her şey

Arılar oyunda pasif bir mafyadır. Bütün gün etraftaki çiçeklerden polen toplayarak dolaşırlar ve lezzetli tatlı bal yaratmak için yuvalarına geri dönerler!

(Arı) havior

Çoğunlukla, Arılar sadece onlara öfke ettiğinizde size saldıracak pasif bir çetedir ve gerçek arılar gibi, size saldırdıklarında stingerleri düşecek ve ölecekler, süreçte hiçbir eşya bırakmayacaklar, bu yüzden onlara saldırmak için gerçek bir neden yok. Bir arıya saldırırsanız, yakındaki tüm arılar da katılacak, bu yüzden dikkatli olun!

Oyuncu olmayanlar da arılara saldırabilirler ve eğer bu olursa, arılar saldırgan kalabalığı toplarlar; Bu mafya başarıyla yenildikten sonra, arılar hala öfkelenirse size saldırır – Gamepedia wiki postasında yer almayan ancak burada keşfedilen biraz bilinen bir gerçek .

Advertisement. Scroll to continue reading.

Bir arının kızgın olup olmadığını gözlerine gaziantep escort bakarak anlayabilirsiniz. Kırmızı gözler, arının agresif olduğu anlamına gelir ve bu nedenle mümkünse kaçınmalısınız. Arılara saldırmak için gerçek bir neden yoktur.

Grafiksel ve mekanik olarak arılar yarasalara çok benzer şekilde hareket ederler, çünkü uçmazlar, bunun yerine yerden birkaç blok üzerinde dururlar. Yarasalardan farklı olarak, antropodlar olarak kabul edilirler, yani bir kılıç antropodların büyüsü ile büyülemek arılara ekstra hasar verir.

Arılar koleksiyonunuzdan her zaman uçup kaybolursanız rahatsız olursanız, endişelenmeyin, arılarınızı tüm dünya bölgenizde güvenli bir şekilde saklamak veya esir tutmak için bir ipucu kullanabilirsiniz. nasıl bakıyorsun? Ancak, arılar size kızarsa, tasmalar açıldığında yine de kızarlar ve size saldıracaklardır!

Yumurtlama

Şu anda, Arılar Plains, Ayçiçeği Ovaları ve Çiçek Ormanı Biyomları’nda yumurtlamaktadır ve bir yuvanın huş ağacı veya meşe ağaçlarında yumurtlama şansı% 5’tir. Yuvalar dünya kuşağı boyunca doğar ve dünyanızda doğal olarak bulunur. 1.15 öncesi bir dünya yüklüyorsanız, yuvaların ortaya çıkması için dünyanın kenarında, daha önce boşaltılmış parçalara seyahat etmeniz gerekecek, zaten oluşturulmuş parçalar oluşturmayacaklar!

Minecraft'taki Arılar hakkında bilmeniz gereken her şey
Minecraft’taki Arılar hakkında bilmeniz gereken her şey

Arı Yuvaları

Arılar, bir yuva arayan vahşi, evsiz ve dolaşan yerlerde bulunabilir veya dünya çapında rastgele ortaya çıkan bir yuvaya sahip olabilirler. Bir yuva, yuva başına 2 ila 3 arı tutabilir. Bir arı bir yuva bulduktan sonra her gece veya yağmur yağmaya başlarsa oraya geri döneceklerdir.

Arılar 2400 oyun kenarı için yuvalarında kalırlar ve eğer kenelerdeki zamanı (neden olmasın!) Söylemezseniz, yuvadan çıkmadan tam iki dakika önce.

Arılar çiçek tutan herhangi bir oyuncuyu takip edecek ve durursanız, arı dinlenmek ve bir sonraki hareketinizi beklemek için yere inecek.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Yuvalar ve Kovanlar herhangi bir aletle veya yumruğunuzla kolayca kırılabilir, ancak bir balta kullanmak en etkilidir. Kırıldığında, size saldıracak kızgın arıları serbest bırakacaklar, bu yüzden savaşmaya veya koşmaya hazır olun! Ayrıca bir yuvanın altına bir kamp ateşi koyabilirsiniz ve arılar sizi yıkıma sürükleyemez.

Bloğu hareket ettirmek istiyorsanız, onları tercih edilen bir noktaya taşımak için ipek dokunuşla büyülen herhangi bir aracı kullanarak kırabilirsiniz ve içerideki arılar sizinle birlikte gelir, bıraktıktan sonra bu arılar korur taşıma sırasında isimler ve sağlık gibi verileri. İpek bir dokunuşla bir yuva veya kovan kırmak, hala bloğun içinde olmayan arıların öfkesine neden olacaktır!

Polen taşıyan arılar yuvaya veya kovana girer, bal seviyesi +1 oranında artar ve 5’lik bir bal seviyesine ulaştıklarında oyuncu bir cam şişe kullanarak hasat edebilir. Bal dolu bir kovan veya yuva üzerinde makas kullanmak, kovanı hazırlamak için yararlı olacak bir petek verecektir.

Minecraft’ta Arı Kovanı Yapmak

Bir arı kovanı, arıları barındırmanın yapay bir yoludur. Tarif nispeten basit, tek ihtiyacınız olan herhangi bir ahşap altı tahta ve üç peteğin.

Minecraft'taki Arılar hakkında bilmeniz gereken her şey
Minecraft’taki Arılar hakkında bilmeniz gereken her şey

Tozlaşma nasıl çalışır?

Minecraft’ta tozlaşma tamamen yeni bir kavramdır ve daha önce Minecraft’ta uygulanmamıştır. Anlaşılır şekilde birkaç kişi bunun nasıl çalıştığından biraz karışık.

1) Gün başladığında ve yağmur durduğunda arılar kovanı birer birer terk ederler.

2) Yakındaki çiçeklerin ilgisini çeken arılar onlara doğru hareket edecek ve mutlu olduğu bir tane bulduğunda, arı çiçek tomurcuğunu daire içine alacaktır (süreçte poleni toplar)

Advertisement. Scroll to continue reading.

3) Görsel olarak arı taşıyan polen sırtında lekelere ve küçük polen partiküllerine sahip olacaktır

4) Arılar bu işlem sırasında aşağıdaki bitkileri dölleme şansına sahiptir. Bu, bitkiyi büyümesinin bir sonraki aşamasına ilerletir:

 • Buğday
 • Patates
 • Havuçlar
 • Turp
 • Kavun
 • Kabak
 • Tatlı Berry Çalılar

Her arı polen taşıdıklarında on taneye kadar ürünü dölleyebilir.

Bal ve petek nasıl hasat edilir

Bir kovan hasat etmeye hazır olduğunda, bal kovandan damlar. Bu tatlı ödülü iki şekilde toplayabilirsiniz. İlk yol, üç petek almak için blokta makas kullanmaktır. İkinci yol, balı doğrudan hasat etmek için bir cam şişe kullanmaktır. Ancak, bunlardan herhangi birini yaparsanız, arılar agresif hale gelecektir.

Arıların kovanın altına veya aralarında başka bir blok bulunmayan beş blok içine kamp ateşi koyarak saldırgan olmalarını durdurabilirsiniz. Ateşi kovanın hemen altında da kullanabilirsiniz.

Minecraft'taki Arılar hakkında bilmeniz gereken her şey
Minecraft’taki Arılar hakkında bilmeniz gereken her şey

Minecraft damızlık arılar

Minecraft’taki diğer tüm mafyalar gibi, arılar da üremek için onlara bir öğenin beslenmesini gerektirir. Bu durumda, aşk çiçekleri açarlar (evet, bir çiçek şakası yaptım). İki arıya çiçek vermek bir bebek arı yaratacak ve harika bir deneyim puanı sağlayacaktır.

Arılar için üreme bekleme süresi beş dakikadır. Bebek arının büyümesi (oyun içi bir gün) yirmi dakika sürer. Bebek arı çiçeklerini ayrı ayrı vererek% -10 azalma süresi sağlayarak bunu hızlandırabilirsiniz.

Arı yetiştirmek için bir veya iki blok yüksekliğinde herhangi bir çiçeği, arıya herhangi bir olumsuz etkisi olmayan bir solmuş gül de dahil olmak üzere kullanabilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Yeni bloklar ve öğeler

Bu güncelleme, her biri kendine özgü efektleri olan çeşitli yeni öğeler ekler.

Bal Şişesi  – şekere işlenebilir veya üç açlık + 2.4 doygunluk için içilebilir ve zehir etkilerini ortadan kaldırır.

Bal Blokları –  4 şişe baldan üretilebilir. Ancak, Redstone sinyalleri taşımazlar. Bir piston tarafından hareket ettirildiğinde, Bal Bloğunun üstündeki blok onunla birlikte hareket edecek ve balçık ve sırlı pişmiş toprak bloklar hariç tüm bitişik blokları (her seferinde on iki adede kadar) itebilir ve çekebilir (aynı zamanda hareketsiz blokları da göz ardı eder) obsidiyen ve anakaya).

Minecraft'taki Arılar hakkında bilmeniz gereken her şey
Minecraft’taki Arılar hakkında bilmeniz gereken her şey

Bal blokları ayrıca varlıkların hareket hızını yavaşlatacak ve atlamayı önleyecektir. Bu etki; halılar, alt yarı plakalar ve gün ışığı dedektörleri. Bir Bal Bloğuna düşmek düşme hasarını% 80 azaltır.

Bal Bloklarının üzerine baskı pedleri veya merdivenler koyamazsınız.

Bir Bal Bloğunun kenarına giderseniz, azaltılmış atlama yüksekliğinden ziyade normal yükseklikte atlayabilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Written By

Siberdefter'de Chief Executive Officer

4 Comments

4 Comments

 1. Hasan

  28 Haziran 2020 at 20:25

  Çok yararlı bir yazı, çok teşekkürler 🙂

  • cenk

   28 Haziran 2020 at 23:53

   Teşekkürler Hasan 🙂 sana yardımcı olabilseydik ne mutlu bize 🥰 Bizi @siberdefter instagram hesabımızdan takip edersen seviniriz

   • burak

    26 Ekim 2020 at 15:14

    ben bulamıyorum bir sürü yere gittim yok :((

    • cenk

     27 Ekim 2020 at 18:46

     Merhaba Burak

     Sana nasıl yardımcı olabilirim?

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editörün Tavsiyeleri

Advertisement