Connect with us

Hi, what are you looking for?

Oyun

RIOT GAMES 2021 VALORANT ŞAMPİYONLAR TURU’NU DUYURDU

Riot Games geliştirdiği rekabetçi, 5’e 5, karakter tabanlı taktiksel nişancılık oyunu VALORANT için 2021 yılı boyunca devam edecek bir sezon uzunluğundaki VALORANT Şampiyonlar Turu’nu bugün tanıttı.

Bu küresel tur süresi boyunca Kuzey Amerika, Güney Amerika, Avrupa, Asya, Afrika ve Avustralya’da turnuvalar düzenlenecek ve yıl sonunda küresel bir şampiyon galip gelecek.

Twitch’te aynı anda 1.7 milyon izleyici rekoruna imza atan kapalı betanın ardından VALORANT hızla başarı ve ilerleme kattederek 2020’nin en hızlı büyüyen esporu olmayı başardı.

Riot Games, 2021 yılı için de VALORANT esporu özelinde büyük planlamalar yapmaya devam ediyor.

Bu kapsamda hayata geçirilecek VALORANT Şampiyonlar Turu, Riot Games’in on yıllık endüstri liderliği deneyiminden yararlanarak VALORANT’a ivme kazandırmaya devam edecek.

VALORANT, evrensel espora dönüşme yolculuğuna hız kesmeden devam ediyor

Riot Games Kıdemli Espor Direktörü Whalen Rozelle, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“VALORANT’ı hayranlarının tutkusuna yaraşır bir küresel espora dönüştürmek için sıradaki adımımız Şampiyonlar Turu’nu düzenlemek oldu. Oyuncular, takımlar, taraftarlar, işbirliği ortaklarımız ve diğer tüm paydaşlarımızla birkaç yıldır iletişimimizi sürdürüyorduk. Bu çabanın sonucunda ilk resmi sezonumuzu duyurmak bizi çok heyecanlandırıyor. Odak noktamız, yetenekli ve hayal gücü geniş oyuncuları ön plana çıkartmak olacak. Hem taraftarlar hem de oyuncular büyük ödüller görmek istedi. VALORANT Şampiyonlar Turu’nda da göreceğiniz tam olarak bu.”

Advertisement. Scroll to continue reading.

VALORANT Şampiyonlar Turu‘nda Öncüler, Ustalar ve Şampiyonlar olmak üzere üç farklı turnuva aşaması bulunacak.

Takımlar serüvene bölgelerindeki Öncüler etkinliklerinde yer alarak katılacak ve ardından uluslararası Ustalar etkinliklerine yükselecekler.

2021’de düzenlenecek üç Ustalar etkinliğinde en iyi performansı gösteren takımlar, Şampiyonlar etkinliğinde mücadele edebilmek için puan toplayacak.

Son aşamada tüm dünyadaki en iyi on altı takım, küresel şampiyon olmak için yarışacak.

Red Bull ve Secretlab Etkinliğin Kurucu Ortakları Oldu

Red Bull ve Secretlab, VALORANT Şampiyonlar Turu ve First Strike turnuvasını ilk andan beri destekleyen kurucu ortaklar arasında yer alıyor.

Her iki kurum da Riot Games’in yürüttüğü espor etkinliklerini uzun bir süredir desteklemesiyle dikkat çekiyor.

Özellikle Red Bull, Red Bull Solo Q gibi espor oyuncularını öne çıkaran etkinlikler ve aktiviteler yapma konusunda deneyimli.

Advertisement. Scroll to continue reading.

2020’nin en hızlı büyüyen esporu Valorant

Riot Games, haziran ayında 20’den fazla önde gelen etkinlik organizatörüyle iş birliği yaparak VALORANT Ignition Series’e imza atarak milyonlarca taraftar ve oyuncunun ilgisini üzerinde toplamıştı.

Ignition Series başarısının ardından Riot Games eylül ayında ilk resmi VALORANT turnuvası First Strike’ı duyurdu. First Strike; Kuzey Amerika, Avrupa, Bağımsız Devletler Topluluğu, Türkiye, Asya, Okyanusya, Brezilya ve Orta Doğuda gerçekleşen eleme karşılaşmalarıyla her bölgenin en iyi takımlarını belirledi.

Bu etkinlik 3-6 Aralık tarihleri arasında Twitch.tv ve diğer platformlarda yayınlanacak ve bir final ile sonlanacak.

Galip gelen takımlar, ilk resmi ve bölgesel VALORANT şampiyonu olmakla iftihar etme ayrıcalığına sahip olacak.

Finaller hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için www.PlayVALORANT.com adresini ziyaret edebilirsiniz

Advertisement. Scroll to continue reading.
Written By

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editörün Tavsiyeleri

Advertisement