Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sinema

En İyi 5 Romantik Komedi Filmleri

Sevgililer günü yaklaşıyor ve sizler için sevgiliniz ile birlikte romantik bir an geçirebileceğiniz en iyi 5 (beş) romantik komedi türündeki filmleri sıraladık. Umarız ki 14 Şubat’ınız çok eğlenceli geçer.

Table of Contents

1- Aşkın (500) Günü

Alışılagelmişin dışında bir romantik komedi olan film, aşkın gerçek olduğuna inanmayan bir kadın ve ona aşık olan bir adamın hikayesi bu film ile seyircilere sunuluyor.

Tom Hansen, hayatından tamamen çıktığına emin olduğu zaman Summer Finn ile tanıştığı ilk günü hatırlar. Tom, kıza ilk gördüğü anda aşık olur. Hayatının geri kalan kısmını bu kızla birlikte geçirmesi gerektiğini biliyordur.

Aşkın (500) Günü
Aşkın (500) Günü

Summer ne aşka ne de ilişkilere inanmamaktadır. İnanmamasına rağmen aralarında arkadaşlıktan öte farklı bir ilişki başlar. Birlikte geçirecekleri günler sıradışı, eğlenceli ve komik bir hikayeye tanıklık edecektir.

2- Umut Işığım (2012)

Başrollerinde Jennifer Lawrence ve Bradley Cooper’ın bulunan 2012 yapımı olan ‘’Umut Işığım’’ filmi, akıl hastası bir kadının tüm gerçekliğiyle betimlendiği ve sonrasında ortaya çıkan romantik komedi ve dramı da izleyicilerine aktarıyor.

Umut Işığım (2012)
Umut Işığım (2012) 

Eski bir tarih öğretmeni olan Pat Salitano (Bradley Cooper), yaşamında değer verdiği her şeyi bir günde yitirmiş bir adamdır. Yaşadığı ciddi bir travma sonrası patlar ve ardından mahkeme kararı ile 8 ay rehabilitasyon merkezinde tedavi ümraniye escort görür.

3- Aşk Tesadüfleri Sever 2 (2020)

Aşk Tesadüfleri Sever 2 (2020)
Aşk Tesadüfleri Sever 2 (2020)

2010 yapımı olan Aşk Tesadüfleri Sever filminin devam halkası olan bu yapımda, 1960’lardan günümüze uzanan romantik yolculuğa bizi de dahil ediyor. İki farklı dönemde geçen ve gerçek bir yaşam öyküsüne dayanan filmde, geçmiş ile günümüzün ilişkileri karşılaştırılıyor.

4- Amelia (2010)

Trajik bir sona ama tutkulu bir hayat anlayışına sahip Amelia, Amerikan yurttaşları için gerçek bir kahramanlık destanı yazmıştır.

1937 yılında uçakla dünya turuna çıktığında Pasifik Okyanusu’nu geçerken kaybolan Efsanevi Amerikalı pilot Amelia Earhart’ın hayatını konu alan bu film, destansı bir dil ile beraber bu konuyu beyazperde‘ye yansıtıyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Amelia (2010)
Amelia (2010)

5- Yarına Tek Bilet (2020)

Yarına Tek Bilet, Ozan Açıktan’in yönettiği, başrollerini Dilan Çiçek Deniz ve Metin Akdülger’in paylaştığı Türk romantik komedi filmi. 19 Haziran 2020 tarihinde Netflix platformunda yayımlandı. Film, Ankara’dan İzmir’e doğru bir yolculuk sırasında birbirine rastlayan iki yabancının romantik hikayesini konu alıyor

Yarına Tek Bilet (2020)
Yarına Tek Bilet (2020)

Yolculuk esnasında tanışan ve birbirlerinden oldukça farklı karakterlere sahip olan iki yabancı, başlarda sürekli atışsa da birbirlerini tanıdıkça aralarında farklı bir çekim oluşur. Hayatlarında yeni bir sayfa açmak isteyen ikili, birlikte vakit geçirdikçe kendi gerçekleri ile yüzleşmeye başlar.

Written By

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editörün Tavsiyeleri

Advertisement