Connect with us

Hi, what are you looking for?

Genel

Disney yayın şefi, TikTok CEO’su olmak için istifa etti

Disney’in bugün yaptığı açıklamaya göre, Kevin Mayer kısa süreli video uygulaması TikTok’un CEO’su olmak için Disney’in yayın şefi olarak görevinden ayrılıyor . Ayrıca TikTok’un sahibi ByteDance’in COO’su olacak.

Disney’in bugün yaptığı açıklamaya göre, Kevin Mayer kısa süreli video uygulaması TikTok’un CEO’su olmak için Disney’in yayın şefi olarak görevinden ayrılıyor . Ayrıca TikTok’un sahibi ByteDance’in COO’su olacak.

Disney CEO’su Bob Chapek yaptığı açıklamada, “Kevin’in son yıllarda doğrudan tüketiciye yönelik işimizin başı olarak şirketimiz üzerinde olağanüstü bir etkisi oldu” demişti.

ByteDance, Mayer, ByteDance’in basın açıklamasına göre “ByteDance’ın küresel gelişimini sağlamaktan ve kurumsal gelişim, satış, pazarlama, kamu işleri, güvenlik, denetleme ve hukuk da dahil olmak üzere kurumsal işlevleri denetlemekten” sorumlu olacak. “COO rolüyle Kevin; müzik, oyun, Helo, gelişmekte olan işletmelere liderlik edecek ve küresel yaratıcıları, kullanıcıları ve markaları topluluğunu oluşturmaya devam ederken hızla büyüyen platforma liderlik eden TikTok’un CEO’su olacak.” 1 Haziran’da ByteDance’de.

Mayer’in Disney’deki en büyük başarısı, şirketin Kasım ayında başlatılan platform Disney Plus’ın geliştirilmesine öncülük ediyordu. Şimdiye kadar hizmet, Nisan ayında 50 milyon aboneye ulaşan bir hit oldu. Mayer ayrıca eski CEO’su Bob Iger’in yanı sıra Disney’in dört büyük satın alımının düzenlenmesine katkıda bulundu: Pixar, Lucasfilm, Marvel Studios ve 21st Century Fox. Mayer’ın bir gün Disney’deki en iyi işi devralacağına inanıyordu , ancak Iger Şubat ayında halefini duyurduğunda, başını sallayan Mayer değildi – bunun yerine daha önce Disney’in tema parklarının başı Chapek’ti.

TikTok’taki yeni rolünde Mayer, en popüler uygulamalardan birini çürütmek ve Facebook ve Snapchat gibi diğer sosyal medya devlerine karşı rekabetçi tutmak için zorlu bir işe sahip olacak. Mayer, “ByteDance’deki muhteşem takıma katılma fırsatı bulduğum için çok mutluyum,” dedi Mayer. “Herkes gibi, yaratıcı, pozitif bir çevrimiçi küresel topluluk olan TikTok’ta şirketin inanılmaz derecede nadir bir şey inşa etmesini izlerken çok etkilendim ve şirket genişliğini artırmaya devam ederken ByteDance’in yolculuğunun bir sonraki aşamasına liderlik etmekten heyecan duyuyorum. dünyanın her bölgesinde ürünler. ”

Mayer’in Disney’deki rolü, Disney’in doğrudan tüketiciye yönelik çabalarının başkanı olan Rebecca Campbell tarafından devralınacak. Şirketin 23 yıllık çalışanı ve daha önce Disneyland Resort’un başkanıydı, Disneyland, California Adventure, şirketin üç resort oteli ve Downtown Disney’i denetledi. Disney ayrıca Josh D’Amaro’nun Disney parkları, deneyimleri ve ürünlerinin başkanı olacağını duyurdu.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Written By

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editörün Tavsiyeleri

Genel

TikTok, “Parlayan Yıldızlar” kampanyasıyla müziğin yeni yeteneklerini keşfetmek için kullanıcılarını müzikal performanslarını sergilemeye davet ediyor.TikTok ve Avrupa Müzik iş birliğiyle yapılan Parlayan Yıldızlar yarışmasının...

İnternet

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump gazetecilere verdiği bir demeçte, TikTok‘un Amerika Birleşik Devletleri içerisinde faaliyet etmesini yasaklamayı planladığını söyledi. Başkan Trump Cuma gecesi...

Sinema

Disney, tema parklarından bir tanesini bize yaşatıyor! Filmde Emily Blunt ve Dwayne Johnson’ın başrollerini oynadığı Jungle Cruise filmi hakkında işte detaylar; Orman gezisi, dünyadaki...

Genel

Bu soruların cevabı bulunmuyor, ancak böyle bir kader bükümünün neredeyse geçtiğini öğrenmek kayda değer olacak. Robert Iger’in yaklaşmakta olan “Yaşamın Sürüsü” adlı kitabında Disney CEO’su,...

Advertisement