Connect with us

Hi, what are you looking for?

Genel

Facebook Music Geliyor!

Sosyal medya devi Facebook, Amerika Birleşik Devletleri’nde resmi müzik videoları özelliğini kullanıma sunarak YouTube’un YouTube Music özelliğine rakip olmaya çalışıyor.

Bu hafta sonundan itibaren, kullanıcılar türler arasında en sevdikleri sanatçıların bazı videolarını izleyebilecek. Aslında ünlü sanatçılar resmi müziklerini ve kliplerini Facebook üzerinde barındıracak.

Facebook, Facebook Music servisi için Sony Music, Universal Music Group, Warner Music Group, Merlin, BMG, Kobalt şirketleri ile özel anlaşma imzaladı. Bunların yanı sıra şirket bağımsız müzik toplulukları ve bireylerinden de eser alımı yapacak.

Facebook zaten yerel etiketler ile ortaklıklar yoluyla Hindistan ve Tayland’da resmi müzik videoları test etmişti. Bu ortaklıklar aynı zamanda bazı Facebook ve Instagram özellikleri için müzik ile platform yardımcı oldu.

Bu ayın başlarında, sosyal ağ bu yaklaşan özellik ile ilgili sanatçıların sayfa yöneticilerine bildirimler gönderdi. Bu lansmandan önce, Facebook kullanıcılara yalnızca müzik video kliplerini gösterebiliyordu.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Videolar sanatçıların sayfalarında yer alacak ve haber akışınızda görünecek olsa da, şirket İzle bölümünde özel bir müzik sekmesi de sunuyor. Bu sekme şu anda Hindistan’da yok.

Katy Perry resmi Facebook Sayfası - Siberdefter
Katy Perry resmi Facebook Sayfası

Facebook, önümüzdeki haftalarda J. Balvin, Karol G, Sebastian Yatra, Alejandro Fernandez ve Calibre 50 gibi sanatçıların özel içeriklerini yayınlayacağını açıkladı. Ayrıca, anitta, Blake Shelton, Bob Marley, Diplo ve Miley Cyrus gibi bazı ünlü sanatçıların videolarını yayınlıyor.

Facebook’un hareketinin nasıl sonuçlanacağını görmek ilginç olacak. Birkaç kişi sürekli olarak en sevdikleri sanatçının sayfasına yeni yayımlanan müzik videolarını kontrol etmek için gidebilir – eğer çıkış tarihini biliyorlardı. Aksi takdirde, benim haber akışı açılır gibi sanatçılar tarafından yeni bir şarkı görmek için serin olurdu.

Written By

Siberdefter'de Chief Executive Officer

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editörün Tavsiyeleri

Dünya

Dünyadaki en aktif sosyal mecraların sahibi olan Facebook, internet altyapısı konusunda eksik olan bölgelerden birisi olan Afrika bölgesine altyapı güçlendirme konusundaki çalışmada liderlik yapacak....

İnternet

Facebook Perşembe gününde yaptığı duyuruda mobil uygulaması için "Sessiz mod" ekleyeceğini duyurdu

İnternet

Devam eden coronavirus pandemisi, Slack ve Zoom gibi iş birliği ve video konferans uygulamalarına güvenen şirketlere sahiptir. Zoom yeni şöhretinin tadını çıkarırken, şirket aynı zamanda...

İnternet

2 Nisan 2019 saat 00.00 suları itibari ile ülkemizdeki Facebook, Instagram ve WhatsApp kullanıcıları bir yavaşlama ile karşı karşıya kaldılar ve bu konu çokta...

Advertisement