Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bilgisayar

Samsung’dan bilgisayar olmadan çalışabilen akıllı monitör!

Çok yönlü özellikleri ile dikkatleri üzerine çeken Samsung Akıllı Monitör, “her şeyi yapabilen” ekranı sayesinde evde çalışma, öğrenme ve eğlence konusunda kullanıcılara büyük kolaylık sunuyor. 

Bilgisayar bağlantısına gerek kalmadan Wi-Fi üzerinden Microsoft Office 365 uygulamalarını çalıştırabilen bu ekran ile kullanıcılar ayrıca yine bilgisayara ihtiyaç duymadan doğrudan bulut sistemindeki belgelerini görüntüleyebiliyor, üzerlerinde değişiklikler yaparak kaydedebiliyor.

Uzaktan Erişim özelliği ile kullanıcıların bir bilgisayardan kablosuz ve uzaktan bağlantıyla dosyalara erişmesine veya bir dizüstü bilgisayardaki içeriği görüntülemesine de olanak sunuyor.

Samsung Electronics tek bir ekran ile ders çalışmak, öğrenmek ve eğlenmek gibi birçok özelliği kusursuz bir biçimde bir araya getiren, yenilikçi ve “her şeyi yapabilen” bir ekran olan yepyeni Samsung Akıllı Monitörü evrensel çapta satışa sunuldu.

Bu sayede evde çalışan, eğitim alan ve eğlenen günümüz tüketicilerinin yeni ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanan Samsung Akıllı Monitör, güçlü mobil ve PC bağlantısı, uzaktan çalışma ve öğrenme özellikleri ile birlikte Samsung’un Akıllı TV platformunda yerleşik olan ve eğlence merkezi Smart Hub’ı da sunuyor.

Samsung Electronics Görsel Ekranlardan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Hyesung Ha, konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Dünya çapında iş, eğitim ve eğlence ev merkezli faaliyetlere dönüştü. Bu yeni normalle birlikte, çoğu göstergenin dijital faaliyetlerde artışa işaret etmesi ve birçok insanın teknolojiyi evde kullanma biçimlerini yeniden düşünmesi şaşırtıcı değil. Yeni Akıllı Monitörümüzle biz de bu talebe doğrudan cevap veriyoruz. Bu ekran her şeyi bir arada sunduğundan, tüketiciler artık şu veya bu özellik için farklı ekranlar arasında bir tercih yapmak zorunda kalmayacak.”

Yeni Samsung Akıllı Monitör, hem bilgisayarlar hem de akıllı telefonlar için çeşitli bağlantı seçeneği sunuyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Kullanıcılar, Tap View, App Casting veya Apple AirPlay 2‘yi kullanarak kişisel mobil cihazlarını çok basit bir dokunuşla ekrana bağlayabiliyor.

Bir mobil cihaz kullanarak kusursuz bir masaüstü deneyimine ulaşabilmek için kullanıcılar ayrı olarak Samsung DeX ile de bu monitöre bağlanabiliyor.

Uzaktan çalışma ve öğrenme fonksiyonlarına yönelik olarak ekran, bilgisayar bağlantısına gerek olmadan Wi-Fi üzerinden Microsoft Office 365 uygulamalarını da çalıştırabiliyor.

Bu sayede kullanıcılar doğrudan bu monitör üzerinden, bulut sistemindeki belgelerini görüntüleyebilir, üzerlerinde değişiklikler yaparak belgelerini kaydedebilir.

Uzaktan Erişim özelliği ile birlikte, ister evin başka bir yerinden ister ofisten olsun, kullanıcıların bir bilgisayardan kablosuz ve uzaktan bağlantıyla dosyalara erişmesine veya bir dizüstü bilgisayardaki içeriği görüntülemesini sağlıyor.

Birden çok USB bağlantı noktası ve Bluetooth 4.2 ek bağlantı esnekliği sunarken ekranda yerleşik çift kanallı hoparlör de bulunuyor.

Bilgisayar bağlantısına gerek yok!

Kullanıcı işlerini bitirdiğinde, bu monitör aynı zamanda Samsung’un Smart Hub’ından içerik paylaşımı yapabilen mükemmel bir eğlence merkezi olarak da iş görüyor.

Kullanıcılar monitörün uygulama mağazasından Netflix, HBO ve YouTube gibi platformlar üzerinden diledikleri içeriklere herhangi bir bilgisayar veya mobil cihaz bağlantısına ihtiyaç duymadan erişebiliyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.

İzleme için kısayol tuşlarını da içeren uzaktan kumandasıyla içeriklere kolayca erişilebiliyor. Bixby entegrasyonu ile birlikte ekran sesli talimatlar ile yönetilebiliyor.

Akıllı Monitör, görüntülemeyi daha rahat hale getirmek için tasarlanmış teknolojiye de sahip.

Uyarlanabilir Görüntü özelliği oda koşullarına göre parlaklığı ve renk sıcaklığını otomatik olarak ayarlayarak her türlü izleme ortamı için görüntü kalitesini optimize ediyor ve kaliteli bir izleme sunuyor.

Bu sayede her ortamda en rahat izleme deneyimi sağlanırken uzun süreli kullanımlarda kullanıcıların gözlerini yormuyor. Monitör ayrıca mavi ışığı azaltan özel bir göz koruma moduna da sahip.

Monitör, iki farklı modeli ile birlikte piyasaya sürülüyor. M7 modeli 32 inçte Ultra Yüksek Çözünürlüğü (UHD) desteklerken M5 modeli 32 inç ve 27 inçlik seçenekleriyle Full HD (FHD) çözünürlüğü destekliyor.

Samsung Smart Monitör 16 Kasım’dan itibaren Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Çin’de satışa sunuldu.

Ayrıyeten Samsung, Kasım sonundan itibaren lansman kapsamını Türkiye de dahil farklı pazarlara doğru genişletme yapmayı planlıyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Written By

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editörün Tavsiyeleri

Advertisement