Facebook, Coronavirus salgını nedeniyle pazarlama zirvesini iptal etti

Facebook, Coronavirus salgını nedeniyle pazarlama zirvesini iptal etti

Facebook, Coronavirus salgını nedeniyle pazarlama zirvesini iptal etti

Coronavirus salgını, Mobil Dünya Kongresi 2020 de dahil olmak üzere birçok planlanan olayı aksattı. Salgın, Facebook‘un Küresel Pazarlama Zirvesi‘ni kapatma kararını açıkladığı için başka bir kurbanı iddia etti.

Global Pazarlama Zirvesi’nin Mart ayı başında San Francisco’da yapılması planlandı. Ancak şirket, Coronavirus salgını nedeniyle iptal işlemini doğrulayan bir açıklama yaptı.

Facebook’un açıklaması:

Önceliğimiz ekiplerimizin sağlığı ve güvenliğidir, bu nedenle çok dikkatli olmakla birlikte, koronavirüs ile ilgili gelişen halk sağlığı riskleri nedeniyle Global Pazarlama Zirvemizi iptal ettik.

– Facebook Sözcüsü
Facebook’un Küresel Pazarlama Zirvesine Katılım gösterecek olan isimlerden biri olan IBM’in konu hakkında kendi açıklaması

Diğer yandan IBM, dünyanın dört bir yanından 40.000’den fazla kişinin katıldığı RSA konferansını desteklemedi. Şirket, olaydan vazgeçmenin sebebi olarak Coronavirus salgını olduğunu belirtti.

Yaklaşan olayları izlediğimizde ve yeni koronavirüsle göreceli olarak seyahat ettiğimizde, IBMers’ın sağlığı birincil endişemiz olmaya devam ediyor. Sonuç olarak, bu yılki RSA Konferansı’na katılımımızı iptal ediyoruz.

IBM

Yeni Coronavirüs 65.000’den fazla insanı etkiledi ve 1.500’den fazla can aldı. Doktorlar bir çare bulmak için yarışırken, şirketler çalışanlarını virüsten korumak için önleyici tedbirler alıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir