Connect with us

Hi, what are you looking for?

Liste

İzlemeniz Gereken En İyi 4 Türk Dizisi

Neredeyse bir film metrajı kadar çekilen bir Türk dizisi bölümlerinin çoğu hepimizin uykusunu getiriyor biliyorum fakat bugün izlerken sizi sürükleyecek En İyi 5 Türk Dizisini sizlerle paylaşacağım. Listemizde son zamanların en popüler dizisi de yer alıyor.

1. Şahsiyet

Şahsiyet'ten Haluk Bilginer (Agah Beyoğlu) kesiti
Şahsiyet’ten Haluk Bilginer (Agah Beyoğlu) kesiti

Hakkında

ŞahsiyetAy Yapım tarafından hazırlanmış, ilk bölümü 17 Mart 2018 tarihinde puhutv yayınlandı. Dizinin yönetmenliğini Onur Saylak’ın üstlendiği, senaryosunu Hakan Günday‘ın yazdığı, başrollerini Haluk BilginerCansu DereMetin AkdülgerŞebnem Bozoklu ve Hüseyin Avni Danyal‘ın paylaştığı bu Türk Dizisi gerilim ve suç türündeki bir internet dizisidir. Dizi ilk çıktığında Puhutv orijinali olarak yayınlandı.

Konusu

Başrol Agah Beyoğlu, adli katip memurluğu görevinden emekli bir adamdır. İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde yer alan bir apartmanda münzevi bir yaşam süren Agah’ın hayatı, kendisine alzheimer teşhisi konulmasıyla altüst olur. Tüm anılarını zamanla unutacak olmasının acısı karşısında büyük bir yıkıma uğrayan Agah, bir süre sonra bu durumun bir fırsat olduğunu fark eder.

2. Dip

Dip dizisinden İlker Kaleli sahnesi
Dip dizisinden İlker Kaleli sahnesi

Hakkında

Dip, tıpkı Şahsiyet gibi puhutv tarafından bir puhutv orijinali olarak yayınlanan bir Türk internet dizisi. Yönetmenliğini Uygar Kutlu‘nun üstlendiği, senaryosunu Başar Başaran‘ın yazdığı dizinin on üç bölüm sürmesi planlanan ilk sezonun birinci bölümü 30 Mart 2018’de yayınlandı.

Konusu

Başrol Sahir, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışan bir psikolog. İntihar girişiminde bulunan kişileri vazgeçirmekle görevli olan Sahir’in hayatı bir gün telefonuna gelen ihbarla bambaşka bir hal alır. Gelen ihbar sonucu bir bilim kadını olan Bilge ile tanışır. Sahir, gizemli bir kadın olan Bilge ile tanıştıktan sonra kendisini tehlikeli bir dünyanın içerisinde bulur. İkili bu zorlu dünyada birbirlerine destek olacaktır.

3. Saygı

Saygı dizisinden kesit; Ercüment Çözer
Saygı dizisinden kesit; Ercüment Çözer

Hakkında

Saygı: Bir Ercüment Çözer Dizisi, ilk bölümü 27 Ekim 2020 tarihi itibari ile yayınlandı, yapımcılığını BluTV ve Inter Medya’nın üstlendiği dizinin, yönetmen koltuğuna Ali Taner Baltacı’nın oturdu, senaryosunu Ercan Mehmet Erdem kaleme aldı. Polisiye, suç ve dram türündeki Türk yapımı bir internet dizisi.

Konusu

Saygı‘ dizisi, Türkiye’nin fenomen haline gelmiş anti kahramanı Ercüment Çözer‘in hikâyesini ele alıyor. Kendi adaletini sağlamak için mücadele eden Ercüment Çözer’in yolu, onunla aynı amaç doğrultusunda hareket ettiğine inandığı iki genç ile kesişir: Helen ve Savaş…

4. FiÇi (Fi/Çi)

Fi Dizisinden bir kesit; Ozan Güven (Can Manay) ve Serenay Sarıkaya (Duru Durulay)
Fi Dizisinden bir kesit; Ozan Güven (Can Manay) ve Serenay Sarıkaya (Duru Durulay)

Hakkında

Fi dizisi, Azra Kohen’in Fi, Çi ve Pi isimli eserlerinden uyarlanan bir Türk yapımı psikolojik gerilim konulu internet dizisidir. 12 bölüm süren birinci sezon puhutv üzerinden 31 Mart 2017 tarihinde yayınlanmaya başladı ve 16 Haziran 2017 tarihinde dizi bazı sebeplerden ötürü sona erdi.

Konusu

Azra Kohen’in Fi, Çi ve Pi isimli kitabından uyarlanarak hazırlanan dizi Ünlü Psikiyatrist Can Manay’ı ve hayatını ele alıyor. mevcut hayatına bambaşka bir hayattan gelen Can Manay aslında gözüktüğü gibi birisi değil ve onun için aşk; her şeyden daha önemli.

Advertisement. Scroll to continue reading.

HATIRLATMA: Bu içerik herhangi bir sıralamaya, kriterlere veya bir analize göre hazırlanmamıştır. Dizilerin sıralaması tamamen rastgele seçilmiştir. Şahsiyet, Fi ve Dip isimli dizilere puhutv üzerinden ücretsiz, Saygı dizisine ise blutv üzerinden ücretli olarak erişim sağlayabilirsiniz.

Written By

Siberdefter'de Chief Executive Officer

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editörün Tavsiyeleri

Advertisement