Connect with us

Hi, what are you looking for?

Teknoloji

LG webOS 6.0 Yenilendi!

LG’nin webOS 6.0’ın yeni ana ekranı, Sihirli Kumanda ve arayüzü, LG Smart TV sahiplerini şimdiye kadarki en sezgisel ve eğlenceli kullanıcı deneyimi ile tanıştıracak.

LG Electronics (LG) bugün 2021 OLED, QNED Mini LED, NanoCell ve UHD Smart TV’leri için webOS 6.0’ı tanıttı. LG şirketinin beğenilen Smart TV platformunun yeni ”Sihirli Kumanda” ile eşleştirilen en son sürümü, izleyicilere daha keyifli bir deneyim sunuyor.

LG ThinQ AI teknolojisini içeren webOS 6.0, hem Google Assistant hem de Amazon Alexa için yeni sesli komutları destekleyerek TV yönetimini, akış hizmetlerini, internet ve yayın kanallarında arama yapmayı her zaman olduğundan daha kolay hale getiriyor.

LG webOS 6.0'dan bir kare
LG webOS 6.0’dan bir kare

webOS’a aşina olan kullanıcılar, daha fazla kullanılabilirlik ve izleyicilerin değişen içerik tüketim alışkanlıklarının getirdiği ihtiyaçları karşılamak için yeniden tasarlanan ana ekranını hemen fark edecekler.

Yeni ana monitör, en sık kullanılan uygulamalara daha hızlı erişim sağlıyor, kullanıcının tercihlerine ve görüntüleme geçmişine dayalı önerilerle içerik keşfini kolaylaştırıyor. Tercih edilen içinde ne olduğu ve alakalı detayları bir bakışta işaret etmek için tam monitör olarak görüntülenen yeni ana monitör, ayarlar ve daha büyük webOS ekosistemi için bir merkez rolü görüyor.

LG SİHİRLİ KUMANDA

Yeni üstün tasarımının ötesinde, Sihirli Kumanda, LG’nin çoklu yapay zeka seçeneklerinden LG ThinQ, Amazon Alexa veya Google Assistant ile ses tanımayı kullanırken daha basit kontroller sunuyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Hareket sensörü özelliği ile kullanıcılara en kolay Smart TV deneyimini sunan yeni Sihirli Kumanda, TV ile diğer cihazlar arasında daha hızlı bağlantı sağlıyor.

LG Sihirli kumandayı tanıtan bir görsel
LG Sihirli kumanda

Bunlara ek olarak Netflix, Amazon Prime Video gibi popüler içerik sağlayıcılara erişim için kısa yol tuşları dahil olmak üzere daha kullanıcı dostu özellikler sunuyor. Sihirli Kumanda’daki tek dokunuş ile NFC işlevi olan Magic Tap, birçok heyecan verici izleme olanağına anında erişim sağlıyor.

İzleyiciler, yalnızca NFC özellikli bir akıllı telefonu uzaktan kumandaya dokundurarak telefonlarından TV’ye veya tersi yönde içerik paylaşabiliyor. Kullanıcılar, en sevdikleri akıllı telefon uygulamalarını ve özelliklerini kullanmaya devam ederken, cep telefonlarında depolanan içeriği LG TV’lerinde görüntüleyebiliyor.

Yapay zeka teknolojisindeki en son gelişmelerden, sesle TV kontrolünden ve Sihirli Kumanda’dan yararlanan izleyicilerin, ihtiyaçları olan bilgiyi almak için tek yapması gereken sesli komut vermek.

LG’nin Magic Link’inin gelişmiş bir sürümü olan Magic Explorer, ekranda gösterilenlerle ilgili bilgilendirici içerik sunuyor. Böylece izleyiciler, izledikleri film ve şovlardaki oyuncular, mekanlar ve diğer ilgi çekici öğeler hakkında daha fazla bilgi edinebiliyor.

İçeriğe bağlı özellik aynı zamanda, Magic Explorer’da  paylaşılacak bilgi olduğunda imlecin rengini değiştirerek, Canlı TV, Galeri, Ayarlar ve TV Rehberinin de dahil olduğu seçili yayın kanallarında ve LG TV hizmetlerinde görünen ürünler için en kolay ve en kolay erişim deneyimini sunuyor. 

LG marka kumanda
LG marka kumanda

Dahası, yeni ‘Sonraki Seçimler’ özelliği, izleyicilerin zevklerine müsait daha çok içerik keşfetmek için tercihlerini çözümleme ediyor. Geçmiş verilerini görüntüleme hususi durumunu kullanan Sonraki Seçimler özelliği, yayından ya da set üzeri kutu seçeneklerinden iki canlı programın yanı sıra izleyicilerin beğenebilecekleri bir içinde ne olduğu ya da uygulamayı öneriyor.  

LG Ev Eğlence Sistemleri Şirketi Başkanı Park Hyoung-sei, “Kullanıcı dostu aleni kaynaklı TV platformumuz webOS 6.0’ın son olarak sürümü, webOS’u 2014’te ilk defa kullanıma sunduğumuzdan bu yana en mühim güncellemeyi temsil ediyor. webOS’un yeni sürümü ile LG, kıymetli müşterilerimizin gereksinim ve isteklerine yanıt veren hizmetler, mamüller ve teknolojiler sunma taahhüdünü ortaya koyuyor” benzer biçimde konuştu.

Advertisement. Scroll to continue reading.

wLG’nin webOS 6.0 özelliğine sahip en yeni TV’leri, 11 Ocak’tan itibaren CES 2021’de LG’nin sanal sergi standında sergilenecek. Serinin Türkiye’de 2021’in ikinci çeyreği itibariyle satışa sunulması planlanıyor. 

Written By

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editörün Tavsiyeleri

Advertisement