Connect with us

Hi, what are you looking for?

Teknoloji

Vestel, Elektrikli Bisikletler için Batarya Üretecek

Türkiye’nin kabul edilen teknoloji üreticilerinden Vestel, ilk yerli elektrikli bisiklet bataryasının üretimine başladı. Donanım, yazılım, mekanik tasarımları ile üretim ve kontrol altyapısı tamamen Vestel mühendisleri tarafınca üretilen bataryalar, güvenilirliği, uzun ömürlü kullanım imkanı ve online servis hizmeti ile avantaj sağlıyor.

Metropollerde yaşanmış olan trafik problemi ve sıhhatli ömür bilincinin artması ile talebin yükseldiği elektrikli bisikletler, tüketicilerin tercihi olmaya devam ediyor.

Avrupa’da ciddi pazar ebatlarına ulaşan elektrikli bisikletlere, bizim ülkemizde de alaka gün geçtikçe artıyor. Ancak bataryaların yüksek maliyetli, kısa ömürlü olması ve emniyet riskleri, kullanıcılar açısından mani oluşturuyor.

Türkiye’nin kabul edilen teknoloji şirketlerinden Vestel’in tasarlayıp ürettiği ve ilk kere geçen sene düzenlenen IFA’da görücüye çıkarılan yerli tasavvur ve üretim bataryalar bisiklet üreticilerine kalite, maliyet, teslimat süreleri ve satış sonrası hizmetlerde büyük avantaj sağlayacak. İlk siparişini Salcano’dan alan Vestel,bütün yerli bisiklet üreticileri ve dünyaya batarya üretmeyi hedefliyor.

Geleceğin teknolojilerine yatırım oluşturmaya devam ettiklerinin altını çizen Vestel CEO’su Turan Erdoğan, “Bir teknoloji firması olarak her zaman en iyi ve en yeniyi tasarlamaya odaklanırken, Akıllı Evler, Akıllı Şehirler ve Nesnelerin İnterneti konsept çatısı altında, hem birbirleriyle haberleşebilen bununla birlikte mobil cihazlar vesilesiyle test edilebilen parlak zeka ürünleri piyasaya sunarak, tüketici deneyimine kıymet katacak teknolojileri geliştiriyoruz.

Ülkemizin Akıllı Şehirlerinde Vestel’in imzası olacak. Geçtiğimiz yıl görücüye çıkardığımız Vestel tasavvur ve donanımına haiz bisiklet bataryalarımızın üretimine başladık.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Bisiklet bataryalarımızı bisiklet üreticileri ve e-bisiklet sistem üreticilerinin kullanımına sunarak sektörde bir prensip imza atmış olduk” açıklamasında bulundu.

Hızlı şarj ve yüksek emniyet

Otomotiv baz alınarak elektrikli bisikletlere uyarlanan bataryalar, EN50604-1 emniyet sertifikalarını almayı başararak, müşteriler tarafınca özellikleri ve tasarımı ile beğeni topluyor.

Vestel’in ürettiği bu bataryalarda yüksek enerji yoğunluğuna haiz NCA hücreler kullanıyor. Bluetooth üstünden batarya-cep telefonu bağlantısı ile online servis hizmetine imkan elde eden sistem, bununla beraber kullanıcının bataryanın durumunu aplikasyonla takip edebilmesini olası kılıyor.

Vestel mühendislerinin tasarladığı bataryalar, IP66 seviyesinde su geçirmez tasarımı ile EN50604-1 onayının gerektirdiği şok, darbe ve ezilme testlerinden başarıyla geçerek öteki mamüllerin önüne geçiyor.

Written By

Siberdefter'de Chief Executive Officer

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editörün Tavsiyeleri

Advertisement