Samsung Galaxy Tab S7 ve S7+

Android tabletler bir iPad kadar popüler olmayabilir, ancak bu durum Samsung’un yeni tablet modellerini tanıtmasına engel olmadı ve Samsung yeni amiral gemisi tabletlerini tanıttı: Galaxy Tab S7 ve Tab S7 Plus.

Tab S7 serisi genel özellikleri

Geçen yılki Tab S6 gibi Tab S7 ve Tab S7+ çift kamerayla ve kutudan kalemle -S Pen ile- geliyor. Bu kalem iki modelde de tabletin arkasına manyetik olarak takılabiliyor ve tabletin arkasında manyetik bir şekilde şarj olabiliyor. Samsung iki model için de klavyeli kılıf tasarlamış ve bu klavyeli kılıflarda gelişmiş bir touchpad bulunuyor.

Tab S7 128 GB, Tab S7+ ise 256 GB depolama seçeneği ile ülkemizde satışa çıkacak. Her ikisinde de Dolby Atmos ayarlı dört hoparlör bulunuyor ve USB-C bağlantı noktalarında 45 watt’a kadar şarjı destekliyorlar. Fakat ne yazık ki ikisinde de 3,5mm jak girişi yok.

Samsung Galaxy Tab S7, Touchpadli Kılıf ve S-Pen - Siberdefter
Samsung Galaxy Tab S7, Touchpadli Kılıf ve S-Pen

Tab S7 ve Tab S7+ arasındaki farklar

Tab S7 ve S7 Plus arasındaki en göze çarpan fark boyutları: Tab S7’nin 11 inç ekranı varken Tab S7 Plus’ın 12.4 inçlik bir modeli vardır. Daha yakından baktığınızda, Plus modelinin OLED panele sahip olması ve S7’nin daha geleneksel bir LCD ile yapılması gibi diğer farklılıkları göreceksiniz. Her ikisi de pürüzsüz görseller için 120Hz’de çalışıyor ve her ikisi de Tab S6’daki 10.5 inçlik ekrandan daha büyük.

Samsung Galaxy Tab S7 ve Modüler Klavyesi - Siberdefter
Samsung Galaxy Tab S7 ve Modüler Klavyesi

İkisi arasındaki bir diğer fark Tab S7 Plus’ın ekran içi parmak izi tarayıcısı, Tab S7’de ise güç düğmesine yerleşik bir tane parmak izi tarayıcısı var. Samsung, tabletin tasarımını da değiştirdi, tabletin kenarları keskinleştirdi ve S Pen’i daha şık bir hâle getirdi.

Yazılım

Android tabletler olarak Tab S7 çifti, Android 10’un Samsung’un OneUI özelleştirmesi ile çalıştırıyor. Ayrıca, klavye kılıfı kullanırken daha masaüstü benzeri bir deneyim sağlayan Samsung’un DeX arayüzünü de destekliyorlar.

 • Tab S7 ve Tab S7+ Renk Seçenekleri
  • mistik siyah
  • mistik gümüş
  • mistik bronz
 • Tab S7’nin Fiyatı
  • 5499 Türk Lirası
 • Tab S7 Plus’ın Fiyatı
  • 6999 Türk Lirası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir