Connect with us

Hi, what are you looking for?

Cep Telefonu

Samsung Galaxy Note 20 Özellikleri

Samsung Galaxy Note 20 Özellikleri
Samsung Galaxy Note 20 Özellikleri

Samsung Galaxy Note 20, Samsung beyciğim Unpacked 2020 etkinliğinde nihayet duyuruldu. Muhteşem özellikleri ile dikkatleri kendisine çeken telefon ve ağabeyi Note 20 Ultra, şu anda tüm dünyada ön siparişe açık durumda.

Peki Samsung Galaxy Note 20 içerisinde hangi özellikleri barındırıyor? 9.200 Türk Lirası bandındaki fiyatı ile satışta olan telefon hangi özellikleri biz kullanıcılara sunuyor?

 • One UI 2.5
  • Gündelik kullanım ve sadelik odaklı tasarlanan One UI 2.5 arayüz birimi ile gelen Note 20, zamandan tasarruf etmenizi sağlıyor.
 • Samsung Knox
  • Akıllı telefonlarda olmazsa olmazımız güvenliğimizdir; bu devrede ise Note 20, güvenliği Samsung Knox ile sağlıyor. Verilerinizi gerçek zamanlı koruyabilmek için donanım ve yazılım arasındaki iletişim uçtan uca şifreleniyor.
 • Biyometrik Kimlik Doğrulama
  • Note 20 telefonunuzun kilidini Yüz Tanımlama ya da Ultrasonic Parmak İzi teknolojileri ile açabilliyorsunuz. Verilerinizi güvende tutmak için aynı zamanda PIN kodu, desen ya da parola kullanabilirsiniz.
 • IP68 Sertifikası ile Suya ve toza dayanıklılık
  • Su sıçramaları ve damlamalarına, aynı zamanda ise 30 dakikaya kadar 1.5 metre derinlikte suya dayanıklılığa sahip.

Nearby Share

Google tarafından Android cihazlar için geliştirilen paylaşım özelliği sayesinde herhangi bir biçimde internete gereksinim duymadan tek dokunuşla ve hızla herhangi bir dosyayı paylaşmanızı sağlıyor.

Samsung Galaxy Note 20'nin hızlı şarj özelliği - Siberdefter
Samsung Galaxy Note 20‘nin hızlı şarj özelliği

Süper Hızlı Şarj

Note 20 beyciğimiz aynı zamanda Süper Hızlı Şarj teknolojisini sunarak 30 dakika %50’den fazla şarj oranı sunuyor. Cihazın içerisinden çıkan 25W Süper Hızlı Şarj adaptörü ile telefonu hızla şarj edebiliyorsunuz.

Samsung Dex

Samsung Dex; şirket tarafından geliştirilmiş ve daha büyük ekranda telefon kullanımı sunan bir teknoloji. Arayüz bakımından Android işletim sistemine sahip telefonunuzu bir anda masaüstü görünümüne çevirerek daha iyi bir kullanım deneyimi sunar.

Samsung DeX, daha da büyük bir ekranda yapabileceklerinizin sınırlarını genişleten ikinci bir ekranı kablosuz olarak kurmak için, yeni bir yöntem ile geliştirildi. Telefonunuzdan videolar izlemek veya Gallery uygulamasına erişmek için Özel DeX UI kullanıcı arayüzü ile bir ekrana veya TV’ye bağlanın ve yine de telefonunuzu kullanmaya devam edin.

Samsung Galaxy Note 20 Kamera Özellikleri - Siberdefter
Samsung Galaxy Note 20 Kamera Özellikleri

Kamera

Galaxy Note 20, kamera konusunda 3x Hibrit Optik Yakınlaştırma ve 30x Süper Çözünürlüklü Yakınlaştırma olanağı sunuyor. Toplamda üç kamera sunan Galaxy Note 20; 12MP Ultra Geniş Açılı Kamera, 12MP Geniş Açılı Kamera ve 64MP Telefoto Kamera sunuyor.

Samsung Galaxy Note 20, ön tarafta günümüzün vazgeçilmezi özçekimler (selfie) için 10MP değerinde bir kamera sunuyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.

8K Video Kaydı

4K Ultra HD görüntü kalitesinden dört kat daha yüksek çözünürlük sunan, daha ayrıntılı ve canlı kayıt anlamına geliyor. Artık bir yönetmen gibi profesyonel seviyede 8K videolar çekebilirsiniz.

Profesyonel video modundaki ISO, pozlama süresi, manüel odaklama ve daha pek çok seçenek ile kontrol tamamen sizde oluyor. Ayrıca sinema hissini daha çok yaşatmak istediğinizde 24FPS ile çekim yapabilir ve 16:9 ya da 21:9 çerçeve oranlarından dilediğinizi seçebilirsiniz.

Written By

Siberdefter'de Chief Executive Officer

1 Comment

1 Comment

 1. Pingback: Samsung ve Microsoft Artık Birlikte Çalışıyor | Siberdefter

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editörün Tavsiyeleri

Unpacked 2020

Android tabletler bir iPad kadar popüler olmayabilir, ancak bu durum Samsung’un yeni tablet modellerini tanıtmasına engel olmadı ve Samsung yeni amiral gemisi tabletlerini tanıttı:...

Unpacked 2020

Samsung’un son birkaç aydır yoğun bir şekilde sızıntıları gelen fasulye şeklindeki kablosuz kulaklığı Galaxy Buds Live tanıtıldı. 1299 TL fiyatla satışa sunulacak olan bu...

Microsoft

5 Ağustos 2020 saat 17.00 itibari ile YouTube’da Canlı Yayın’a giren Samsung, Unpacked 2020 etkinliğine başladı. Etkinlikte Samsung Galaxy Note 20 ailesi, Galaxy Watch...

Unpacked 2020

Samsung‘un yıllardır Note serisi akıllı telefonlarında ve tabletlerinde kullanıcılara sunduğu elektronik kalemi S-Pen nihayet yenilendi ve artık kendisi bir yapay zekaya sahip. Yenilenen S-Pen...

Advertisement