Connect with us

Hi, what are you looking for?

Cep Telefonu

OnePlus 6 ve 6T Modelleri 2022’de Android 11 Güncellemesi Alabilir!

OnePlus, OxygenOS 11 güncellemesini eski amiral gemisi telefonlarına zamanında teslim etmede bazı sorunlarla karşılaşıyor gibi görünüyor. Şirket, veri şifreleme sorunları nedeniyle OnePlus 7 ve 7T akıllı telefonlar için OxygenOS 11 güncellemesini ertelemek zorunda kaldı. Ve şimdi, OnePlus 6 ve 6T’nin de en son güncellemeyi almak için bir süre beklemesi gerekecek gibi görünüyor.

Bir OnePlus forum gönderisine göre, şirket Ağustos ayında OnePlus 6 ve 6T telefonlar için OxygenOS 11 sürümünün ilk genel beta sürümünü yayınlayacak. Şirket, kararlı Android 11 güncellemesinin OnePlus 6 ve 6T için ne zaman sunulacağına dair tek bir söz söylemese de, kullanıcıların güncellemeyi almak için bu yılın sonlarına kadar beklemesi gerekecek.

Daha da kötüsü, çıkış tarihi de 2022’ye erteleme alabilir. Ve eğer bu varsayım gerçek olursa, OnePlus 6 ve 6T modelleri Android 11’i aldığında birçok amiral gemisi akıllı telefon Android 12 güncellemesini önceden almış ve çalıştırıyor durumda olacak.

Akıllı telefon hali hazırda iki büyük Android güncellemesi gördüğü için OnePlus 6’nın OxygenOS 11 dışında büyük bir Android güncellemesi almayacağı da muhtemeldir. Geçmişte şirket, akıllı telefonlarına yalnızca üç büyük Android güncellemesi alacağını belirtmişti.

OnePlus akıllı telefonlar için OxygenOS 11 güncellemesi, OnePlus 8 ve OnePlus 7 serileri için zaten mevcut durumda. Şirket ayrıca OxygenOS’un en son sürümünü orta sınıf telefonu OnePlus Nord’a dahi teslim etti.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Written By

Siberdefter'de Chief Executive Officer

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editörün Tavsiyeleri

Genel

Resmi olarak: OnePlus 26 Eylül’de bir sonraki amiral gemisi olan OnePlus 7T’yi başlatacak. Bu tarihte Hindistan ve Kuzey Amerika’da ikili lansman yapılacak. 10 Ekim’de Avrupa...

Advertisement