Connect with us

Hi, what are you looking for?

Cep Telefonu

Samsung Galaxy S21 Ultra Tanıtıldı!

Samsung, 2021 yılının ilk etkinliğini Unpacked 2021 ile gerçekleştirdi ve bu etkinlik sayesinde Samsung Galaxy S21 Ultra modeli ile tanışmış olduk. Samsung Galaxy S21 Ultra, şirketin 2021 yılına ait amiral gemisi düzeyinde bir akıllı telefonu çünkü Galaxy S serisinin devrimini yapan ilk cihaz!

Samsung Galaxy S21 Ultra, S-Pen desteği ile karşımıza çıkıyor ve bu model ile ilk kez Galaxy S serisine bir kalem desteği getirilmiş oluyor. Bu destek ile birlikte S-Pen tarafında da bir değişim söz konusu oluyor.

Artık S-Pen ürün bandı da değişti ve güncellendi, yenilenen S-Pen kalemi S-Pen Pro modeli ile karşımıza çıkıyor. Kalem desteği bulunuyor fakat kutu içeriğinden S-Pen çıkmayacak ve ek olarak cihaz üzerinde kalemi muhafaza edeceğiniz bir alan yok.

Samsung Galaxy S21 Ultra Kamera

Kamera konusunda şirketin bu sene tüm Galaxy S21 modellerinde sunduğu Pro-Grade isimli kamera teknolojisi yer alıyor ve bu kameralarda Yapay Zeka (AI) desteği de bulunuyor.

Samsung Galaxy S21 Ultra’nın kamerası tam olarak 108 MP ve önceki modellerde olduğu gibi en büyük özelliği daha fazla ve kaliteli yakınlaştırma (zoom) sunuyor olması.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Toplamda 100x yakınlaştırma yapabilen Samsung Galaxy S21 Ultra, yapay zeka desteği ile piksellenmiş görüntüyü revize ederek kalitesini arttırabiliyor.

Samsung Galaxy S21 Ultra Arka Tarafı Kamera modülü
Samsung Galaxy S21 Ultra Arka Tarafı Kamera modülü

Video kaydı

4K 60FPS video kaydı yapabilen Samsung Galaxy S21 Ultra modeli, 12 bit HDR desteğine de sahip ve 8K görüntü kaydı da alabiliyor ve 12-bit RAW kaydı sunuyor.

Düşük ışık performansı

Samsung Galaxy S21 Ultra, düşük ışıkta kamera performansı olarak harika bir deneyim sunuyor ve yapay zekanın nimetlerinden faydalanarak düşük ışıkta çekilen tüm video ve fotoğrafları kusursuz bir biçimde revize ediyor.

Samsung Galaxy S21 Ultra ekranı

  • 6.8 inç ekran boyuty
  • Süper akıcı 120Hz ekran tazeleme hızı
  • Göz koruma kalkanı
  • Dinamik AMOLED 2X
  • Çok daha canlı renkler

Dinamik AMOLED 2X

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G’nin ekranı Dinamic AMOLED 2X VDE Germany sertifikasına sahip. Ekranın Renk Yoğunluğunun yüzde 100’ü DCI-P3 renk gamasına uygunluk gösterir, bu özellik sayesinde çekilen fotoğrafın renklerinin canlı gözükmesinde ve ekranın tüm parlaklık seviyelerinde renklerin olduğu gibi canlı kalmasını sağlar.

Ekran, mobil deneyiminizi daha sürükleyici hale getirmek için 3.000.000: 1 kontrast oranıyla daha parlak bir resim kalitesi için dijital içeriğin karanlık ve açık yönleri arasındaki kontrastı geliştirerek 1500 nit’e kadar en yüksek parlaklığa ulaşabilir.

S-Pen kalem desteği

Galaxy S serisinde bir devrim yaşanıyor Galaxy S21’in en yeni üyesi S21 Ultra 5G, S Pen desteğine sahip. Mükemmeliyetçilik anlayışını bir üste taşıyan S Pen tüm düzenlemelerinizi ve rötüşlarınızı düşük gecikme hızı sayesinde bir sanatçı edasıyla yapmanızı sağlıyor.

Written By

Siberdefter'de Chief Executive Officer

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editörün Tavsiyeleri

Advertisement