PARK CITY, UT - JANUARY 26: Actor Daniel Dae Kim attends the Latinx House Blast Beat Dinner on January 26, 2020 at Latinx house in Park City, Utah. (Photo by Mat Hayward/Getty Images for The Latinx House)

Lost Yıldızlarından “Daniel Dae Kim”, Koronavirüs’e yakalandı!

Koreli oyuncunun koronavirüs haberini sosyal medyadan aldık. Hepimiz çok üzüldük, çünkü Türkiye de dahil olmak üzere son zamanlardaki koronavirüs artışı bir hayli arttı. Buradan da tekrarlamak gerekirse lütfen ama lütfen #evdekal

Koreli oyuncunun koronavirüs haberini sosyal medyadan aldık. Hepimiz çok üzüldük, çünkü Türkiye de dahil olmak üzere son zamanlardaki koronavirüs artışı bir hayli arttı. Buradan da tekrarlamak gerekirse lütfen ama lütfen #evdekal

Daniel Dae Kim perşembe gününde Instagram platformundan yaptığı açıklamada, Koronavirüs testinin pozitif çıktığını, tanı koyma yolculuğuna başladığını ve halkın izolasyon yönergelerini izlemesini istediğini açıkladı. Şimdi Hawaii’de, testini aldığında orada olan aktör son birkaç hafta New York’taydı ve NBC dizisi “New Amsterdam’ın” çekimlerine katılmıştı.

coronavirüs
coronavirüs

Acayip bir şekilde, grip salgını sırasında hastalara yardım etmek üzere işe alınan bir doktoru oynadığını belirten ünlü aktör, gerçek hayattaki salgın haberleri arttığında gösterisine ara verdiğini ve Hawaii’deki ailesinin yanına döndüğünü doğrulamıştı. Kim, yaptığı açıklamada; “Dün, Koronavirüsün neden olduğu hastalık olan COVİD-19 için pozitif bir test sonucu aldığımı bildirmek istedim. Bu süre boyunca asemptomatik olduğumu bilmeniz sizin için önemli. Güvende olmak için, eve geldiğimde kendimi bir odada karantinaya aldım ve dinlenmeye çalıştım.” dedi. Honololu’da yeni açılan bir test merkezine gittim ve test fazlasıyla acı veriyordu. Burnuma ve boğazıma büyük bir bez sürdüler ama buna değer.” dedi.

Kim, pozitif test sonucundan sonra “New Amsterdam” kadrosuna ve ekibine bir not gönderdi: “Oradaki herkes için, özellikle bunun ciddi olmadığını düşünen gençler için şunu söylemek isterim; Bunun ciddi olduğunu bilin ve buna dikkat etmezseniz, potansiyel olarak insanların hayatlarını tehlikeye atıyorsunuz demektir. Sevdikleriniz dahil milyonlarca insan tehlikede. Yani herkes için lütfen yönergeleri izleyin: Sosyal olarak mesafe koyun, kendi kendinizi izole edin, yüzünüze dokunmayın ve elbette ellerinizi yıkayın ve son önemli bir şey: Lütfen ama lütfen Asyalı insanlara karşı önyargıyı ve anlamsız şiddeti durdurun. Rastgele yaşlıları, bazen evsiz Asyalı Amerikalıları yermek özgüvensizce, yürek parçalıyıcı ve affedilmez bir unsurdur. Evet, Asyalıyım ve evet Koronavirüsüm var ama ben bunu Çin’den almadım, Amerika’dan aldım. Bazı siyasi liderlerin yaptığı gibi, virüsün çıkış yerinin hasta ve ölen insanlar kadar önemli olduğunu düşünmüyorum. Eğer yapsaydım, bu şeye New York virüsü derdim ama bu yersiz olurdu. Mesele şu ki, isim aramak bizi hiçbir yere götürmez. Önemli olan kendimize ve birbirimize nasıl bakacağımız.”

Daniel Dae Kim, Kevin Durant, Tom Hanks, “Game of Thrones” oyuncusu Kristofer Hivju gibi, izleyerek tanı konulan ve halk tarafından tanınan en ünlü kişiler listesine eklenmiş oldu.

1 thought on “Lost Yıldızlarından “Daniel Dae Kim”, Koronavirüs’e yakalandı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir