Koronavirüslü Ziyaretçi Nedeniyle Kapanan Sony Binası Yeniden Açılıyor

Sony Pictures, tehlikenin geçtiğine dair insanları rahatlattı. Son dönemlerde etkin olan koronavirüs tehlikesinden muzdarip olan Sony Pictures, son dönemde etkin olan koronavirüsten dolayı Sony binasını kapatmıştı.

Sony Pictures, tehlikenin geçtiğine dair insanları rahatlattı. Son dönemlerde etkin olan koronavirüs tehlikesinden muzdarip olan Sony Pictures, son dönemde etkin olan koronavirüsten dolayı Sony binasını kapatmıştı. Son dönemde tehlikenin geçtiğine dair kanaat getiren Sony Pictures, tekrardan binayı aktif hale getirdi.

Dünya üzerinde birçok şirkette aynı durum müzdarip olduğu gibi Sony‘de de koronavirüs salgınıyla ilgili bir panik durumu söz konusuydu. Öncelikle İngiltere’deki ofisini bir çalışanın koronavirüs testinin pozitif olması sonucu kapatan Sony, ikinci olarak Kaliforniya’nın Culver City‘sindeki binasına virüslü bir ziyaretçinin uğraması sonucu binanın kapısına kilit vurmuştu. Şimdi ise Sony Pictures Entertainment binası yeniden açılıyor.

coronavirüs
coronavirüs

The Astaire binası olarak bilinen Sony Pictures‘ın Kaliforniya eyaletinin Culver City’sinde bulunan bina, 3 Mart tarihinde koronavirüs testi pozitif olan bir ziyaretçinin binaya girmesinin ardından kapatılmıştı. Ancak şimdi binadaki diğer tüm çalışanların test edildiği ve kimsede koronavirüs tespit edilmediği söylendi, Bu nedenle Sony binası yeniden kullanıma açılıyor. İçeriden birinin bildirdiklerine göre tüm bina dezenfekte edilmiş.

Sony, Warner Bros ve Paramount Pictures, geçtiğimiz günlerde verdiği bir diğer kararla birlikte artık stüdyolarına ziyaretçi kabul etmeyecekler. Stüdyo turlarına, koronavirüs salgını yatışana kadar ara verilecek. Dünyanın en çok ziyaretçi alan stüdyolarından Harry Potter stüdyosu da ziyaretçilere kapatıldı. Stüdyoların bu işi ciddiye alıdığı biliniyor. Warner Bros, The Batman, Fantastic Beasts 3 ve Matrix 4 filmlerinin prodüksiyonlarını durdurma kararı almıştı. Aynı şekilde Sony ve Paramount da birer birer filmlerini vizyondan çekti. Universal ise vizyonda çok kısa süre kalabilen filmlerini VOD üzerinden yayınlama kararı aldı. Sony aynı kararı Bloodshot için, Warner Bros ie Birds of Prey için verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir