Connect with us

Hi, what are you looking for?

Donanım

Qualcomm Snapdragon 875 Sızdırıldı

Amerika Birleşik Devletleri merkezli yonga seti üreticisi şirket olan Qualcomm, serinin yeni amiral gemisi olacak chipseti Snapdragon 875 hakkında bazı bilgiler sızdırıldı.

Wccftech’in 91mobiles kaynaklı habere göre chipsetde 5G modem olacak. Snapdragon 825, Snapdragon X55 5G modem ile uyum sağlayamamıştı. Bu sebepten telefon şirketlerinin ayrıca bir donanım satın alması gerekiyordu ve bu da telefon fiyatlarına yansıyordu. Yeni uyumlu entegre edilebilen parçanın Snapdragon X60 modemi olması ön görülüyor. Bu da telefon şirketleri için büyük avantaj.

Snapdragon 875 özellikleri:

Qualcomm Snapdragon 875 Sızdırıldı
Qualcomm Snapdragon

SM8350 kodu ile çıkması beklenen yeni chipsetde; Kryo 685 CPU, Adreno 660 GPU ve Spectra 580 görüntü işleme motoru bulunacak. Adreno 665 VPU, Adreno 1095 DPU bulunacak ve hem mmWave hem de 6 GHz altı bant desteği verilecek. Snapdragon 875 ile birlikte geleceği düşünülen diğer yeni özellikler ise şu şekilde:

  • Harici 802.11ax, 2×2 MIMO ve Bluetooth Milan
  • Hexagon Vector eXtensions ve Hexagon Tensor Accelerator destekli Hexagon DSP hesaplaması
  • Dört kanallı ‘package-on-package’ (PoP) yüksek hızlı LPDDR5 SDRAM
  • Aqstic Audio Technologies WCD9380 ve WCD9385 ile birleştirilmiş düşük güçlü ses sistemi
  • Snapdragon Sensors Core Technology

Yeni Snapdragon 875’in önceki senelerde olduğu gibi Aralık ayında gerçekleşecek etkinlik olan Snapdragon Tech Summit sırasında tanıtılması bekleniyor. Daha detaylı bilgileri o zaman alıp ileteceğiz takipte kalın.

Written By

Kocaeli'de yaşıyorum, makalelerimi hem kendimi hem de sizleri bilgilendirmek için yazıyorum umarım keyifle okuyorsunuzdur :) - Bilgi olmayan yerde, cehalet ilim olur. G.B. Shaw

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editörün Tavsiyeleri

Advertisement