Connect with us

Hi, what are you looking for?

Donanım

Samsung’tan Yep Yeni Televizyon: Q950T QLED 8K Smart TV

14 senedir üst üste global TV pazarında liderlik koltuğunda yerini kuvvetli biçimde sakınan Samsung’un seneler süresince gösterdiği değişiklik ve inkişaf ile hayranlık uyandıran TV ailesine yeni bir üye daha katıldı.

Samsung Electronics’in 65”, 75” ve 85″ seçenekleri ile tüketicilerle buluşturduğu Q950T QLED 8K Smart TV modeli içeriğe gore optimize edilmiş bir tecrübe sunan teknolojik özellikleri ile geliyor. Modern teknolojileri kullanan bu TV ile kovuşturmak arzu ettiğiniz görüntünün içeriğine gore eviniz bir beyazperde salonuna yada bir stadyuma dönüşüyor.

Tam 14 senedir üst üste global TV pazarında liderlik koltuğunda yerini kuvvetli biçimde sakınan Samsung, geçmişte hayal edilmesi dahi zorluk derecesi yüksek deneyimleri TV’leri ile tüketicilere sunmaya devam ediyor.

Samsung’un tüketicilerin beğenisine sunmuş olduğu yeni Q950T QLED 8K Smart TV modeli, markanın eriştiği son noktayı gözler önüne seriyor. Sahip olduğu teknolojiler yardımıyla bu TV ile evinizi bir beyazperde salonuna yada bir stadyuma dönüştürmek artık mümkün.

%99 oranında ekran kasa oranına haiz tv sunmuş olduğu mükemmel seyretme deneyimi ile talep eder bir film talep eder bir sportif karşı karşıya gelme olsun bütün içerikleri adeta evinizin içerisine getiriyor. 8K çözünürlükte bir QLED açık oturum kullanan model ne izliyorsanız izleyin, içeriğinizin tümünü renklerden aydınlatmalara, dokulardan kontrastlara çözümleme ediyor ve suni zekâ teknolojisi ile 8K seviyesine getiriyor.

Ses mevzusunda da çok iddialı olan bu TV, OTS+ (Nesne Takip Eden Ses) teknolojisini kullanarak görüntüdeki nesneyi sesle takip edebiliyor. Bu teknoloji görüntüde hareket eden nesneleri çözümleme ederek görüntünün bulunmuş olduğu yere gore hoparlörleri optimize ediyor. Böylece görüntüde, mesela helikopter varsa ses de onu takip ediyor ve sanki sinemadaymışsınız şeklinde 3 boyutlu bir ses deneyimi sunuyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Gerçekliğin yeni bir boyutu ortaya çıkıyor

TV’de yer edinen reel 8K çözünürlük özelliği oturma odanıza gerçekliğin yeni bir boyutunu büyük ekranlarla getiriyor. Bu yeni çözünürlük dünyası size 4K çözünürlüğün 4 katı bir çözünürlüğe haiz üstün berraklık elde eden 33 milyon pikselin enerjisini her karede hissetmenize imkan tanıyor. Böylelikle filmlerinizi ve tuttuğunuz takımın maçlarını artık oldukca daha kaliteli bir biçimde izleyebiliyorsunuz.

Quantum İşlemci 8K maçın türüne gore görüntüyü optimize ediyor

Samsung’un derin öğrenme teknolojisine haiz işlemcisi Quantum İşlemci 8K, reel zamanlı sahne analiziyle parlaklık düzeyi ve sesleri her seyir koşulu için optimize ediyor. Mükemmel gerçeklik sunan kuvvetli zekâ Quantum İşlemci 8K ile artık film yada futbol şeklinde değişik içeriklere gore optimize edilmiş bir tecrübe yaşayabiliyorsunuz.

Evinizi beyazperde salonuna dönüştüren ses teknolojisi

OTS+ (Nesne Takip Eden Ses) yardımıyla, ses ekranda nesnelerin hareketlerini takip ederken her zamankinden daha dinamik bir biçimde akıyor. OTS+ oldukca sayıdaki dâhili hoparlörleri ve teknolojisiyle birlikte, o bölgedeki hoparlörleri etken hale getirerek, realist ve 3d bir ses deneyimi sunuyor. Böylelikle izlediğiniz filmin yada maçın her anında, realist sinematik ses deneyiminin keyfini yaşayabiliyorsunuz. Yukarıya ve aşağıya doğru ses vermesi için yerleştirilmiş hoparlörler kendinizi izlediğiniz görüntünün tam ortasındaymış şeklinde hissettiren 3d bir ses oluşturuyor.

Evinizin her köşesi tribüne dönüşüyor

Neredeyse görünmez bir çerçeveyle seyretme deneyiminin sınırlarını zorlayan Samsung Q950T QLED 8K Smart TV’de siyah kenarlar nerede ise tamamen küçültülmüş durumda. 15 mm’lik derinliğe haiz ultra ince kasa, daha sürükleyici bir seyretme deneyimi için dikkat distribütör bütün unsurları ortadan kaldırıyor. Ultra Geniş İzleme Açısı TV’yi taraftan izleseniz dahi size tutarlı bir imaj sunduğundan kalabalık misafirlerinizle maç izlerken evimizdeki her koltuk en iyi seyretme konumuna haiz oluyor. Böylece TV’nin karşısında olmayan dostunuz dahi maçların her anını oradaymışçasına yaşayabiliyor.

Written By

Siberdefter'de Chief Executive Officer

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editörün Tavsiyeleri

Advertisement